Zacznij projektować swoje logo

30 najlepszych czcionek do zaprojektowania niesamowitego logo

Opublikowano: 16/04/2020

30 najlepszych czcionek do zaprojektowania zajebistości

 

Gdy’szukasz odpowiedniej czcionki dla swojego logo, sama ilość wyborów, z którymi się spotykasz może być przytłaczająca. Najszybszym sposobem na zmniejszenie tej objętości i znalezienie idealnej czcionki jest przejście do wyszukiwania z jasnym pomysłem, który rodzaj czcionki najlepiej łączy się z twoją marką.

 

Wybór właściwej czcionki dla twojego logo

 

Właściwa czcionka dla Twojego logo nie jest kwestią osobistych preferencji. Twoje logo musi pasować do Twojej marki. Na szczęście, znalezienie odpowiedniej czcionki dla Twojej marki jest bardziej matematyczne niż artystyczne, a oto wzory, które ty’będziesz potrzebował, aby to wypracować:

 

formalny i wyrafinowany = czcionka serif

>.

casual = czcionka bezszeryfowa 

pogrubiony i nastawiony na działanie = czcionka pogrubiona

homegrown and organic = handwriting-inspired font

nowoczesny i ostry = czcionka futurystyczna

dziwny i zabawny = kreatywny font


Więc zanim wybierzesz czcionkę, potrzebujesz krystalicznie czystego zrozumienia swojej marki. Czy jesteś startupem z twarzą, który chce zmienić całą branżę, czy usługodawcą o starej tradycji, który szczyci się utrzymaniem starych, dobrych wartości? Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu swojej marki i jak czcionka działa w brandingu, sprawdź nasz artykuł na temat różnych rodzin czcionek.

Maker logo Logogenie zawiera 70 czcionek do wyboru. Te czcionki są podzielone na sześć kategorii: zaokrąglone, kreatywne, eleganckie, futurystyczne, pogrubione i XXL. W ramach każdej z tych kategorii, you’ll zobaczyć we’ve assembled różnych czcionek, aby dać Ci wiele unikalnych opcji. Na przykład, możesz potrzebować elegancki font dla swojej marki kosmetycznej i potrzebujesz szeryfowego fontu, aby zakomunikować, że Twoja marka jest trochę bardziej ekskluzywna, trochę bardziej wyrafinowana niż inne na półce. My’mamy eleganckie czcionki zarówno w odmianie szeryfowej jak i bezszeryfowej. 

Patrz na pięć przykładów naszych różnorodnych czcionek z każdej z naszych sześciu kategorii. 

 

Rounded

 

Zaokrąglone czcionki, podobnie jak zaokrąglone kształty, są świetnym wyborem dla każdej marki, która ma przystępną, angażującą atmosferę. Istnieje wiele sposobów, w jaki czcionka może być zaokrąglona, jak na przykład:

 

Klasik

 

Font Classic Logogeny

 

Klasik to niekonwencjonalne podejście do zaokrąglonych czcionek. Jedną z rzeczy, która wyróżnia Klasik jest to, że krawędzie liter nie są idealnie prostymi liniami; mają ręcznie kształtowaną, plastyczną jakość, która sprawia, że wyglądają jak wyrzeźbione w cieście. To sprawia, że jest to idealny font dla piekarzy, rzeźbiarzy i każdej firmy, która reklamuje się jako handcrafted. 

 

Fontastique

 

Fontastique Logogenie


Fontastique wykracza poza to, czego zwykle oczekujemy od czcionki bezszeryfowej, zamieniając część swoich liter w prawie kompletne koła. Dla przykładu, spójrz na małą literę D. Jako czcionka zakrzywiona z bardzo małą ilością twardych kątów, Fontastique ma miękkie, kobiece odczucia, które czynią go idealnym dla każdej kobiecej marki odzieżowej lub kosmetycznej.

 

Orborn

 

Font Orborn Logogeny


Podobnie jak kilka innych zaokrąglonych czcionek, Orborn zamienia niektóre litery (jak mała litera A) w idealne koła. Jedną z fajnych rzeczy, które robi Orborn jest przekształcenie niektórych dużych liter w większe wersje małych liter, co tylko dodaje do czynnika przyjazności i sprawia, że jest to świetny wybór dla każdej marki, która chce się czuć jak życie na imprezie.

 

Maxwell

 

Font Maxwell Logogeny


Maxwell to font, który’ma proste linie, zaokrąglone krawędzie i kilka dziwactw. Spójrzcie na jej duże H i wysokość małej litery I. To’czcionka, która na pierwszy rzut oka wygląda czysto i konwencjonalnie, ale kiedy spędzicie z nią trochę więcej czasu, jej osobowość prześwituje. Maxwell’to świetny wybór dla marki o podobnej osobowości: czystej, ale z zabawnym podtekstem. 

 

Aquatico

 

Aquatic Font Logogenie


Jak sama nazwa wskazuje, Aquatico ma wodny klimat. Spójrz na jego duże A, aby zobaczyć kształt fali w środkowej linii. To’nie jest jedyne miejsce, gdzie ta zaokrąglona czcionka czuje się otwarta i wolna jak ocean. Niektóre duże litery, takie jak K i R, mają oderwane sekcje (spójrz w naszym kreatorze logo, aby zobaczyć, co mamy na myśli), które nadają mu fajny, swobodny charakter na świeżym powietrzu. 
Kreatywność


Jak zapewne możesz sobie wyobrazić, nasza kolekcja kreatywnych fontów jest naszą najbardziej zróżnicowaną. Są to czcionki dla marek, które nie pasują do konwencjonalnych pudełek. 

 

Inzomniak

 

Font Inzomniac Logogenie


Font Inzomniak sprawia, że każdy tekst wygląda jak nabazgrany markerem z końcówką dłuta. Jeśli chcesz, aby Twój tekst wyglądał jak graffiti, Inzomniak to świetny wybór. Jest kanciasty, ostry, litery nie są jednakowej wielkości, a pociągnięcia nie są równe. I właśnie dlatego to działa. Nie jest wypolerowany i nie stara się taki być, co czyni go idealnym wyborem dla każdej marki, która może powiedzieć o sobie to samo.

 

Skrypt Shintia

 

Font Shintia script Logogenie


Shintia script kontrastuje z Inzomniakiem pod wieloma względami. Jest schludny, jego litery sprawiają wrażenie wyważonych i ogólnie jest uroczy. Duże litery i długie, wiszące szeryfy nadają mu kapryśny, odręczny charakter, który sprawia, że jest odpowiedni dla każdej marki, która uważa się za kapryśną lub twee.

 

Cudowny

 

Font Wonderful Logogenie


Wonderful to cudownie goofy, zabawny font. Dlatego jest to oczywisty wybór dla każdej marki przeznaczonej dla dzieci lub dzieci w sercu. Nie ma tu szeryfów, tylko zgięte, sprężyste, nierówne litery, które sprawiają wrażenie, jakby zachęcały Cię do wejścia z nimi na trampolinę i dobrej zabawy.

 

Selina

 

Font Selina Logogenie


Selina jest kolejnym fontem, który wygląda jak pismo ręczne, ale jak każdy inny font w naszej sekcji kreatywnej, on’ma swój własny klimat. Selina wygląda jak napisana szybką ręką z filcowym piórem, ręką z ciężkimi pociągnięciami w dół i lżejszymi, pełnymi energii pociągnięciami w górę. Ten font jest swobodny, a jednocześnie artystyczny. 

 

Artypa Bold

 

Font Artypa Logogeny


Ostatnia z naszych propozycji do sekcji kreatywnej, Artypa Bold, to czcionka, którą robot podpisałby swoje imię. Bloki i jednolite linie ustawione obok siebie, a nie przecinające się ze sobą, nadają tej czcionce nowoczesny, maszynowy charakter. Podczas gdy czuje się ultranowoczesny, jego kształty mają również wrażenie, że są trochę jak hieroglify, co tylko dodaje do tego innego świata.


Elegant


Eleganckie czcionki są dla marek, które są, cóż, eleganckie. Ale jest wiele unikalnych sposobów na bycie eleganckim i jak pokazują te fonty, wiele unikalnych sposobów na przekazanie tego: 


Agne

 

Font Agne Logogeny


Agne jest jednym z cięższych fontów w naszej kategorii Elegant, ale nie jest to’czysta siła. Jego litery są wyważone, a delikatne linie kontrastują z grubszymi. Szeryfy kończą i uzupełniają każdą literę w Agne, nadając jej wysokiej klasy, luksusowy charakter, który’jest idealny dla butiku couture lub ekskluzywnej etykiety wina. 
 

Justus

 

Font Justus Logogenie


Justus wygląda podobnie do Agne, ale jest’lżejszy i bardziej zwrotny w dotyku. Kontrast pomiędzy ciężkimi i lekkimi liniami jest również bardziej wyraźny, z szerokimi dużymi literami i długimi, zwisającymi szeryfami. W Justusie nie ma właściwie żadnych małych liter; małe litery są po prostu krótszymi wersjami dużych liter. 
 

Casual

 

Font Casual Logogenie


Nie spodziewalibyście się, że w naszym dziale Elegant znajdziecie font o nazwie Casual, prawda? Ale Elegant jest dokładnie tam, gdzie ten font i jego niedopowiedziana elegancja pasuje. Z jego brakiem szeryfów, Casual nie jest natychmiast odczytywany jako luksusowy font, co czyni go idealnym dla restauracji, która’jest klasyczna, ale nie 
 

Warnock

 

Font warnock Logogenie


Jako czcionka, Warnock zdoła być dwiema rzeczami naraz: elegancką i ostrą. Jego wysokie, ząbkowane litery nadają mu aurę opanowania, ale kropka w kształcie rombu nad małą literą I i poszarpane szeryfy na dużej L i małej S nadają mu nieco wywrotowy wygląd.  

Copperplate

 

Font copperplate Logogenie


Gdy potrzebujesz tradycyjnie eleganckiego logo, postaw na Copperplate. Copperplate ma wszystkie elementy, które sprawiają, że czcionka czuje się dopieszczona: jednolite litery, wyraźne kąty i oczywiście szeryfy. 


Futurystyczny


Futurystyczne fonty są dla marek myślących przyszłościowo. Powiedz to pięć razy szybko, a ty’będziesz...wciąż dokładnie tam, gdzie jesteś teraz. Ale jeśli Twoja marka jest o życiu dla jutra, uczyń jeden z tych fontów centralnym punktem swojego logo: 
Blanka


Jeśli kosmici mają swoją czcionkę, to’byłaby to Blanka. Z liniami, które pasują do siebie jak puzzle, Blanka jest po części futurystyczną czcionką, po części szyfrem. 

 

Bioweapon

 

Font Bioweapon Logogenie


Prosty, blokowy i kanciasty, Bioweapon jest czcionką z wyboru dla marki technologicznej lub każdej innej, która potrzebuje elegancko wyglądającego logo. To, co wyróżnia Bioweapon, to to, co’jest pominięte – kluczowe linie w niektórych literach, takich jak jego kapitał D i kapitał E, które nadają mu czysty, minimalistyczny wygląd. 
 

Przestrzeń

 

Font space Logogenie


Przestrzeń kosmiczna. Ostateczna granica. Tło jutra. Kiedy używasz czcionki Space, mówisz światu, że’jesteś nowoczesną marką... w pewnym sensie w stylu retro. Space wygląda jak logo IBM’, które ma nostalgiczny, oldschoolowy charakter. I chociaż może to brzmieć sprzecznie, oldschoolowa czcionka Space faktycznie wypełnia ważną niszę. Jeśli’jesteś marką retro arcade lub dziwacznym geekem nostalgii, Space jest czcionką dla Ciebie. 
 

Walkway Black

 

Font walkway Logogenie

 
Walkway Black nie jest’tak jawnie futurystyczny jak inne fonty z naszej listy, ale zdecydowanie czyta się go jako nowoczesny. Jeśli jesteś marką, która jest nowoczesna, ale nie jest w stylu sci-fi czy space age, Walkway Black jest idealnym sposobem, aby przejść przez linię pomiędzy myśleniem przyszłościowym a latami świetlnymi w przyszłości.  

Quantum

 

Font Quantum Logogeny


Nie ma bardziej futurystycznego uczucia niż font o nazwie Quantum, prawda? Quantum’ostre jak brzytwa linie ukośne przecinają grube, kanciaste litery, sprawiając, że czują się jak jakiś inny światowy metal pocięty mieczem świetlnym. 


Bold


Kiedy’masz coś ważnego do powiedzenia, powiedz to śmiało. Nasza kolekcja pogrubionych czcionek nie jest dla osób o słabym sercu; one’są dla mówienia tego, co masz na myśli i znaczenia dokładnie tego, co mówisz. 

 

Kamień węgielny

 

Font Cornerstone Logogenie


Cornerstone ma nowoczesny, niemal cyfrowy wygląd. I to czyni go idealnym dla marki, która’jest techniczna w jakikolwiek sposób, czy to sklep z elektroniką czy dostawca IT. Z wysokimi, jednolitymi literami i bez szeryfów, Cornerstone jest bezpretensjonalnym wyborem dla marki, która po prostu wykonuje swoją pracę. 
 

Zwodrei

 

Font Zwodrei Logogeny


Zwodrei składa odważne oświadczenie – z odrobiną polotu. Ostre, przypominające zęby szeryfy na tym foncie sprawiają, że czuje się on odważny bez bycia na wierzchu. 
 

Vieira

 

Font Vieira Logogenie


Śmiałość Vieiry’bierze się z jej liter’szerokości. Nie da się ukryć, że to jeden font, który zajmuje miejsce. Bez potrzeby używania szeryfów, Vieira czyni swoje przesłanie jasnym dzięki kwadratowym krawędziom i równomiernemu rozłożeniu wagi na całej powierzchni.  

Mabella

 

Font mabella logogryf


Mabella’The uniform, close-tether letters kind of look like a picket fence, which makes it a great, subtle font choice for a fencing company or really, any brand in the construction industry. Jego grube litery sprawiają, że czuje się solidny i mocny, jak ty’chciałbyś, aby ogrodzenie wokół twojej nieruchomości było. 
 

Freeroad

 

Font Freeroad Logogenie


Freeroad nie’pozostawia wiele miejsca na pustą przestrzeń – w obrębie swoich liter. Spójrzcie na jego małą literę I, kropka unosi się nad jej personelem zawsze tak lekko. Następnie spójrz na małą literę A, z małym kółkiem przestrzeni negatywnej. Ale między literami Freeroad’ma mile przestrzeni. Ten font’jest świetnym wyborem dla każdej marki, która ma dużą obecność i wypełnia każdy cal tej obecności. 


XXL


Duża marka potrzebuje fontu XXL. Czym więc’jest “duża” marka? Nie’koniecznie mamy na myśli Amazonki i Disney'ów świata, mamy na myśli marki z dużą obecnością. Marki, które używają swoich zewnętrznych głosów, marki, które są swoimi branżami’ heavy-hitters. Te marki potrzebują czcionek, które mogą wykonać pracę, jak:
 

Debussy

 

Font Debussy


XXL też może być miękki i taką’dokładną niszę wypełnia Debussy. Jest duży, ale przystępny jak duży, przyjazny pies. Zaokrąglone litery i brak szeryfów sprawiają, że Debussy jest przyjazny, a waga fontu sprawia, że nie można go zignorować, dzięki czemu każdy tekst wyświetlany za jego pomocą jest solidną kotwicą dla wszystkich innych elementów w logo. 
 

Explora

 

Font Explora


Explora to opływowy, zgrabny font, który czułby się jak w domu na boku każdej kancelarii prawnej lub budynku księgowego. Litery są okrągłe, ale nie całkowicie okrągłe – zapraszające, ale nie bez granic. 
 

Futura Xblk BT

 

Font Futura


Kiedy chcesz ten największy, najcięższy font Logogenie ma do zaoferowania, Future Xblk BT to jest to. To jest nieporęczny ekonofont, którego potrzebujesz, gdy potrzebujesz czegoś grubego i solidnego. To’świetny wybór dla murarza lub każdego innego rodzaju kamieniarza, ponieważ komunikuje dokładnie to, czego klient może oczekiwać: solidnej pracy wykonanej z ciężkiego materiału. 
 

Gotham Black

 

Font gothem


Na pierwszy rzut oka Gotham Black wygląda jak dość prosty font. I w wielu aspektach tak właśnie jest. A dla wielu marek prosta czcionka jest najlepszą czcionką, ponieważ nie’odwraca uwagi od innych elementów w ich logo. Gotham Black to odważna bezszeryfowa czcionka z idealnie symetrycznymi literami. Kiedy potrzebujesz czcionki, która w subtelny sposób zaznacza swoją obecność, jednocześnie nie zwracając uwagi na inne elementy w logo, wybierz Gotham Black. 
 

Cunia

 

Font cunia


Cunia’all-caps" wyróżnia się na tle innych fontów XXL w naszym zestawieniu. Pomimo dużych liter, tekst napisany w Cunia nie sprawia wrażenia, że jest wykrzyczany. Subtelne środkowe pociągnięcia w literach takich jak A i H oraz zaokrąglone górne lewe rogi liter zmiękczają nieco Cunię, nadając jej nowoczesny charakter. 

Wciąż szukasz idealnej czcionki? Następnie sprawdź ten artykuł o 50 Best Fonts for Logos in 2020


Przetestuj tak wiele różnych czcionek jak chcesz


Prawdopodobnie znajdziesz przynajmniej dwie czcionki, które pasują do Twojej marki... i prawdopodobnie więcej. Jeśli you’re stuck between a few different logos for your font, Logogenie’logo maker sprawia, że łatwo porównać je obok siebie, aby zobaczyć, jak wyglądają z logo. W zakładce Teksty, kliknij dodaj nowy tekst. To doda kolejną linię tekstu do Twojego logo. Następnie możesz zmienić czcionkę dla każdego kawałka tekstu osobno i zobaczyć, jak dwie różne czcionki – i inne opcje, takie jak różne kolory, różne rozmiary i różne poziomy odstępów między literami – wyglądają z twoim logo. 


Sprawdź nasz kreator logo teraz, aby rozpocząć na swojej marki-perfect logo. Nie musisz mieć doświadczenia w projektowaniu graficznym lub kodowaniu; mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć świetnie wyglądające logo w naszym łatwym w użyciu edytorze. Nie czekaj, aby zacząć – stwórz nowe, gotowe do użycia logo już dziś.

Zacznij projektować swoje logo

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x