Zacznij projektować swoje logo

Dlaczego potrzebujesz czarno-białego logo

Opublikowano: 29/03/2018

Więc dlaczego potrzebujesz czarno-białej wersji swojego logo, Inne niż tylko uzupełnienie istniejącego pakietu logo, czarno-białe wersje logo są faktycznie dość przydatne i używane dzisiaj na wiele różnych sposobów. Aby zrozumieć koncepcję stojącą za czarno-białymi logo, here's trochę więcej materiałów do czytania o psychologii czarno-białego projektowania logo. Czarno-białe logo były kiedyś bardzo popularne w przypadku produktów drukowanych. Były one wykorzystywane do oszczędzania pieniędzy na tuszu poprzez drukowanie czarno-białych produktów zamiast kolorowych. Obecnie koszty druku kolorowego znacznie spadły i coraz więcej osób komunikuje się w inny sposób, jak sieci społecznościowe, strony internetowe i cyfrowe produkty stacjonarne. Papier nie wydaje się być go już. Dlaczego więc uzyskać czarno-białą wersję swojego logo ? Oto’kilka powodów, dla których nie powinieneś’skreślać tej opcji z listy.


Co to jest logo czarno-białe ?

Czarno-białe logo to monochromatyczne wersje Twojego kolorowego logo. Monochromatyczne jest użycie jednego koloru w całym projekcie logo. Nie zawiera żadnych innych efektów, cieni lub odcieni innych niż wybrany pojedynczy kolor.

Czarno-białe logo

Powody, dla których powinieneś mieć czarno-białe logo


Drukowanie produktów specjalnych

Logotypy bywają wykorzystywane w niekonwencjonalny sposób jak grawerowanie laserowe, haft, druk 3d, druk na tkaninach. Wszystkie te produkty wykorzystują specjalne maszyny, które nie'obsługują zwykłych kolorowych plików. W tym miejscu do gry wchodzą formaty monochromatyczne (czarno-białe).


Skanowanie i faksowanie

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zeskanować lub przefaksować dokument, który wyszedł całkowicie wyblakły? Cóż, z czarno-białym logo, szanse na to są znacznie mniejsze! Częściej niż nie, gdy jesteś skanowania lub faksowania dokumentu urządzenie może lub nie może obsługiwać kolory (Faksów zazwyczaj nigdy nie zrobić). To jest, gdzie czarno-biała wersja logo jest przydatna. Za pomocą czarno-białego logo, można wzmocnić kontrast i odcienie na swoich dokumentach i sprawiają, że logo wyróżniać więcej.


Partnerstwo i współpraca

Gdzieś po drodze możesz być zainteresowany marketingiem i umowami partnerskimi z innymi firmami. Zazwyczaj te partnerstwa obejmują dodanie Twojego unikalnego projektu logo na czyichś innych'produktach, stronie internetowej, itp. W większości przypadków, monochromatyczne logo zostanie poproszony. Większość marek lubi mieć monochromatyczne logo tak, że ich strona/produkt nie wygląda zagracony zbyt wielu różnych kolorów.


Przykład czarno-białego logo


Zawsze ważne jest, aby zapewnić swoim partnerom własny czarno-biały format logo. Czy to do drukowania, skanowania lub partnerstwa, zawsze zaleca się dostarczyć własny plik, a następnie niech ktoś inny przekształcić kolorowe logo do czarno-białego. Nigdy nie wiadomo, kto będzie bawić się z plików na drugim końcu. Mogą być niedoświadczeni lub nie konwertować plików prawidłowo i możesz skończyć z kiepskiej jakości czarno-białym logo. 


Nasz serwis gwarantuje najlepszą jakość formatów czarno-białych logo. Zacznij projektować swoje logo online już dziś i sam stwórz coś wyjątkowego !
 

Sprawdź nasze inne artykuły

x