Zacznij projektować swoje logo

Darmowe Logo Makers vs. Płatne Logo Makers: Which Is Better i dlaczego?

Opublikowano: 17/09/2020

Free logo makers vs paid logo makers

Marki, które najbardziej potrzebują logo to te, które nie’mogą sobie pozwolić na wysokiej klasy agencje projektowe. Młode startupy i SMB korzystają najbardziej z rozpoznawalności marki i świadomości, które pochodzą z dobrze zaprojektowanych logo, ale niestety mają najmniejsze budżety na profesjonalne projekty. Na jasnej stronie, wszystko to zmienia się w ostatnich latach dzięki nowemu obejściu: płatnym i darmowym twórcom logo. 

W dzisiejszych czasach firmy o ograniczonym budżecie mogą skorzystać z kreatora logo online lub oprogramowania do tworzenia logo, aby samodzielnie wykonać swoje logo. Jasne, że wymaga to trochę wiedzy na temat projektowania logo, ale można odebrać kilka wskazówek dość łatwo przez przeglądanie blogów projektowania logo jak nasze. Możesz nawet uniknąć projektowania logo całkowicie wybierając zautomatyzowaną usługę: wystarczy wpisać nazwę firmy i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących branży, a generator logo stworzy dla Ciebie działające logo w ciągu kilku sekund. 

Myśliwi logo odwołują się do małych firm, ponieważ’są tylko ułamkiem kosztów agencji projektowych... ale dlaczego nie skorzystać z darmowego kreatora logo, który nic nie kosztuje? Istnieje całkiem sporo darmowych producentów logo do wyboru, więc po co zawracać sobie głowę płaceniem czegokolwiek?

Jak wyjaśniamy poniżej, darmowe programy do tworzenia logo nie zawsze są “darmowe” i zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz. W tym artykule porównujemy darmowych twórców logo z płatnymi twórcami logo, aby zobaczyć, jakie są różnice i który z nich powinieneś wybrać.

 

Darmowi twórcy logo: Plusy i minusy

 

Kiedy ludzie mówią o darmowych kreatorach logo, odnoszą się do oprogramowania projektowego, często online, które pozwala na edycję grafiki w celu stworzenia projektów logo. Więcej niż tylko otwarte oprogramowanie do projektowania, darmowi twórcy logo często zapewniają wsparcie dla pierwszych użytkowników. Na przykład, większość wolnych twórców logo pochodzi z szablonami — użytkownicy, którzy nigdy nie projektowali wcześniej mogą wybrać istniejący szablon i zmodyfikować pewne aspekty, aby uczynić go swoim własnym. 

Takie przyjazne dla użytkownika podejście podwójnie przemawia do małych firm; ci, którzy mają ograniczony budżet na projektowanie, często mają niewielkie doświadczenie w projektowaniu siebie. Co więcej, to podejście DIY jest idealne dla ludzi, którzy noszą wiele kapeluszy — w firmie jednego, musisz być swoim własnym projektantem logo! 


Pros

 

Cena
 

Jasno, największą zaletą darmowych twórców logo jest “darmowa” część. Dosłownie każdy może zbudować logo dla siebie bez grosza do ich nazwy. Firmy na shoe-string budżety mogą nadal dostać swoje stopy mokre i reinwestować swój budżet projektowania logo gdzie indziej. 

Często, darmowe logo twórcy działają świetnie jako kamień milowy. Firmy mogą stworzyć “starter” logo za darmo, a następnie po zdobyciu pewnej trakcji i wyścielić swój budżet trochę, mogą sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na lepsze, bardziej profesjonalne logo. 


Możesz szybko stworzyć działające logo
 

Darmowe kreatory logo pozwalają na tworzenie logo niemal natychmiast. Cały proces jest ustawiony tak, aby był jak najszybszy i bezbolesny; są one’stworzone dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę i szybkość. Możesz wybrać, ile z szablonu chcesz dostosować i jeśli nie jesteś wybredny, możesz zaprojektować działające logo w ciągu kilku minut; nawet szybciej, jeśli używasz automatycznego generatora logo.  
 

Templates make logo design easier


Darmowe kreatory logo prawie zawsze obejmują szablony, więc nigdy nie musisz projektować od podstaw (chyba, że chcesz). Dla ludzi z małym lub żadnym doświadczeniem w projektowaniu logo jest to ogromnie pomocne, otwierając bramy do całej społeczności ludzi, którzy nie mogliby’zaprojektować inaczej. 

Co więcej, jeśli używasz automatycznego generatora logo, nie musisz robić nic w ogóle. Automatyczne generatory logo to gołe minimum wysiłku, dla ludzi, którzy don’t chcą zawracać sobie głowę projektowaniem logo w ogóle. W zasadzie wystarczy wypełnić niewielką ankietę, a algorytm kreatora logo wygeneruje dla Ciebie gotowe logo. 

 

Cons

 

Nie jesteś’właścicielem praw autorskich

 

Free logo makers can’t go around giving away the license to their own images for free. Zbankrutują. Aby nabyć prawa autorskie do projektu logo, który stworzyłeś, musisz zapłacić pieniądze. A jeśli nie posiadasz praw autorskich, oznacza to, że każdy inny może użyć tego samego projektu logo bez kary. To prowadzi do wielu problemów z oryginalnością i kopiowaniem, jak wyjaśniamy poniżej.

 

Brak oryginalności

 

Darmowe kreatory logo mają mniej funkcji projektowych niż płatne kreatory logo. Jeśli’używasz darmowego kreatora logo, Twoje opcje dostosowywania będą mocno ograniczone, a szablony oferowane przez darmowych kreatorów logo są znacznie mniej liczne niż te na płatnych kreatorach logo. 

Co to oznacza, w końcu, jest to, że twoje logo będzie prawdopodobnie mieć ogólny wygląd. You’re stuck with whatever stock imagery the editor provides, and chances are you won’t be able to add too much of your own ideas. 
 

Ukryte opłaty


There’s no such thing as a free lunch, they say. Podczas gdy niektórzy darmowi twórcy logo naprawdę są wolni jak w reklamie, inni są znacznie bardziej skomplikowani. 

Możesz skończyć spędzając godziny na projektowaniu swojego pixel-perfect logo tylko po to, aby odkryć, że musisz zapłacić, aby go pobrać. A może twierdzą, że są darmowe, ale wszystkie dobre szablony lub opcje dostosowywania są zamknięte za paywallem. Czasami dostarczają darmowy projekt logo zgodnie z obietnicą, ale nazwa twórcy logo jest oznaczona znakiem wodnym. Zawsze badaj wcześniej, aby zobaczyć, jak wolny twórca logo jest naprawdę wolny. 

 

Limitowane formaty plików

 

Darmowi twórcy logo mają zazwyczaj tylko jedną lub dwie opcje pobrania gotowej wersji. Jeśli ten format pliku nie jest Twoim preferowanym wyborem, możesz napotkać problemy przy próbie użycia Twojego nowego logo w druku, mediach społecznościowych, a nawet załadowania go na swoją stronę internetową. 

 

Kopiujący

 

Bo nie posiadasz praw autorskich, inna firma może użyć dokładnie tego samego projektu logo i nie będziesz w stanie ich powstrzymać. Projektowanie logo i branding w ogóle, obracają się wokół wyróżniania się — Twoi klienci powinni być w stanie rozpoznać swoją markę wśród konkurencji. Posiadanie logo, które’jest takie samo jak każde inne'jest sprzeczne z intuicją brandingu. 

 

Paid Logo Makers: Plusy i minusy

 

Free logo makers vs paid logo makers

 

Twoja inna alternatywa to płatni twórcy logo, solidny środek między drogimi agencjami projektowymi i darmowymi twórcami logo. Płatni twórcy logo mają wiele wspólnego z darmowymi twórcami logo: oba są przyjazne dla użytkownika, oba są skierowane do początkujących projektantów, oba często używają szablonów, aby pomóc nowym projektantom, i oba oddają kontrolę nad projektem w ręce użytkownika. 

Największą różnicą jest to, że płatni twórcy logo oferują dodatkowe funkcje i opcje za cenę. Jeśli Twoim celem jest spędzić jak najmniej jak to możliwe projektując logo, nie pomogą Ci; jednak, jeśli znajdziesz wolne twórców logo zbyt ograniczające, można zapłacić tylko niewielką kwotę za korzyści trzeba — w tym własności praw autorskich więc nikt inny nie może korzystać z projektu logo. 


Pros

 

Pełna personalizacja i oryginalność


Płatni twórcy logo dają Ci większą kontrolę niż darmowi twórcy logo, w tym więcej funkcji edycji i opcji projektowania. Kiedy jesteś klientem płacącym, masz prawo do pełnego pakietu opcji edycji. Z płatnymi logo otrzymujesz wiele zaawansowanych efektów, których nie znajdziesz na darmowych logo, takich jak edycja obrazów szablonów lub zmiana niektórych kolorów, ale nie innych. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w projektowaniu logo i rozwinąć tę umiejętność, płatni twórcy logo dadzą Ci pole do rozwoju. 
 

Tak samo szybko i łatwo jak darmowi twórcy logo


Dwie z największych zalet darmowych kreatorów logo to te same zalety większości płatnych kreatorów logo: they’are both fast and they’are user-friendly. Cały rynek producentów logo jest skierowany do SMB i ludzi, którzy nie’wiedzą wiele o projektowaniu; doświadczeni projektanci po prostu użyliby ich tysiąc-dolarowego sprzętu do projektowania, takiego jak Photoshop, zamiast tańszych wersji online, które specjalizują się tylko w projektowaniu logo. 

 

lepsze szablony 


Płatni twórcy logo mają tendencję do oferowania lepszej jakości szablonów i obrazów magazynowych, jeśli nie z innego powodu niż uzasadnienie kosztów. Podczas gdy darmowi twórcy logo mogą czuć się ograniczeni w tym, co możesz zrobić, płatni twórcy logo mają więcej opcji i więcej ścieżek do podjęcia. Oprócz lepszych szablonów, więcej opcji dostosowywania oznacza, że można edytować ten sam szablon w wielu innych sposobów — otwierając wykładniczo więcej potencjalnych projektów logo dla Ciebie do wyboru. 
 

Więcej materiałów i formatów plików


Podczas gdy darmowi twórcy logo oferują może jeden lub dwa standardowe formaty plików, płatni twórcy logo mają mnóstwo opcji. Nie tylko możesz pobrać swoje logo w różnych formatach, takich jak JPG, PNG lub PDF, ale także czasami masz opcje dla konkretnych rozmiarów plików. Na przykład, jeśli chcesz zaprojektować baner logo dla swojej firmy’profil Twitter, możesz mieć opcję automatycznej zmiany rozmiaru logo w pakiecie mediów społecznościowych. 
 

Kup prawa autorskie 
 

Przede wszystkim największą zaletą płatnych twórców logo jest to, że sam możesz posiadać prawa autorskie. Oznacza to, że nikt inny nie może wykorzystać Twojego projektu logo oprócz Ciebie, pod karą działań prawnych. To’jedyny sposób na zagwarantowanie, że Twoje logo jest Twoje i tylko Twoje. 

Cały czas, który spędzasz na projektowaniu i dostosowywaniu swojego logo, aby uczynić je po prostu dobrym, nie pójdzie na marne. Nawet jeśli’jesteś projektowania z szablonu, kupując prawa autorskie daje Ci własność swojej wersji szablonu — zwykle, gdy kupisz logo na płatnym logo maker, biorą w dół szablon użyłeś tak, że nikt inny nie może go używać w przyszłości. 

 

Cons


 
Nie jest darmowy. Oczywiście, rażąco oczywistą wadą płatnych kreatorów logo jest cena — nawet najtańszy płatny kreator logo jest nadal droższy niż darmowy kreator logo. Jednak to’s nie jest jak pieniądze płacisz jest zmarnowany: jak wyjaśniliśmy powyżej, you’re często płacą za więcej funkcji, lepszej jakości szablonów, bardziej wygodne formaty plików, a co najważniejsze prawa autorskie. 

Free logo makers vs paid logo makers


Ostatni werdykt


Różnica pomiędzy darmowymi kreatorami logo a płatnymi kreatorami logo sprowadza się do tego: darmowi kreatorzy logo mogą zrobić tylko tyle, ale jeśli chcesz mieć wszystkie zalety kreatora logo, będziesz musiał coś zapłacić. To, co dostajesz z płatnymi kreatorami logo, to bardziej kompletny produkt. It’s almost like free logo makers are a trial version of what paid logo makers offer for a fee. 

Darmowi twórcy logo są najlepsi, gdy ty’zaczynasz firmę z niczym. Pracują świetnie, jeśli potrzebujesz logo na kilka miesięcy, podczas gdy ty dostajesz swój biznes z ziemi, ale ogólny projekt logo z darmowego producenta logo może tylko dostać się tak daleko.

Jeśli ty’jesteś poważny o swoim biznesie, ty’będziesz musiał kupić prawa autorskie do swojego logo w jednym punkcie lub innym. Dobrze prosperująca firma nie może pozwolić, aby ktokolwiek z dostępem do Internetu ukradł ich logo i używał go samodzielnie. Jak powiedzieliśmy powyżej, jednym z głównych celów brandingu jest wyróżnianie się, a to prędzej czy później wymaga prawnego uniemożliwienia innym kopiowania Ciebie. 

Oczywiście, tag cenowy na darmowych twórców logo jest dość kuszący. Na szczęście, jeśli don’t mają dużo do wydania, ale nadal chcą własności praw autorskich i szerokości narzędzi dostosowywania, można użyć niedrogie logo maker. To’s najlepsze z obu światów — dostajesz swoje dodatkowe funkcje i własność praw autorskich, ale nadal płacić znacznie mniej niż inne płatne logo makers. 

Nasze własne Logogenie pasuje do tej kategorii. Nasz najniższy plan pozwala korzystać z naszego custom online logo maker do tworzenia i dostosowywania logo, jak widzisz, z naszego pełnego garnituru szablonów, tylko za 24,90 dolarów. Jeśli chcesz posiadać prawa autorskie, możesz kupić wyłączne prawa do swojego logo, a my’usuniemy szablon z naszej strony. Dlaczego nie dać mu spróbować za darmo, aby zobaczyć, czy lubisz go — po prostu kliknij tutaj!  


Rozpocznij projektowanie logo
 

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x