Zacznij projektować swoje logo

Jak ożywić swoje logo?

Opublikowano: 17/11/2016
Jak ożywić swoje logo?

W dzisiejszych czasach, kiedy klienci mają krótki czas uwagi i jeszcze krótszą pamięć, logo może zrobić lub złamać firmę’obecność na rynku. Tak więc, większość organizacji te dni umieścić w wysiłki, aby wymyślić z unikalnych logo, które są wystarczająco atrakcyjne i jednocześnie spell out co firma jest o. Jednak przy milionach logo zalewających scenę rynkową, czy myślisz, że naprawdę tak łatwo jest sprawić, by klienci zwrócili uwagę na Twoje logo? Nie, zdecydowanie nie! Musisz tchnąć to dodatkowe życie w swoje logo, aby uczynić je bardziej atrakcyjnym i zauważalnym. Z pewnością nie jest to tak trudne, jak myślisz. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Zacznij projektować swoje logo teraz


Zachowaj prostotę: Nie ma żadnej potrzeby, aby dać się ponieść podczas projektowania logo. W rzeczywistości, im prostsze logo, tym łatwiej jest dla klientów rozpoznać i zapamiętać go. Wystarczy spojrzeć na logo Nike. Jest ono tak proste, a jednocześnie tak łatwo rozpoznawalne. Najlepsze jest to, że logo samo w sobie jest wystarczające dla ludzi, aby rozpoznać firmę. Pamiętaj, że klienci dostają przyciągnąć do prostych logo, a nie skomplikowanych ones. 

 Double Entendres Rock: Cóż, podwójne entendres nie tylko wydają się dowcipne, gdy używane w rozmowach słownych, ale także w projektach wizualnych. Tworzenie logo, które ma dwa lub więcej różnych znaczeń, które ostatecznie wskazują na tę samą rzecz jest to, co będzie imponować swoim klientom. Weźmy na przykład logo firmy Amazon. Wymawia ono nazwę firmy i ma strzałkę, która zaczyna się od A i wskazuje na Z, co oznacza, że w Amazon oferuje Ci wszystko i wszędzie. Jeśli to nie jest imponujące, to co jest? 

Chuck the Rigidity: Prawdą jest, że logo jest po to, aby je zachować. Ale, to w żaden sposób nie oznacza, że można’t dokonać subtelnych zmian do niego z czasem lub jak na potrzebę godziny.  Jednak, jeśli chcesz zachować tę opcję otwarte, trzeba zaprojektować logo, które nie jest zbyt sztywne. Oczywiście oznaczałoby to, że być może będziesz musiał trochę poeksperymentować, aby wymyślić projekt, który może dostosować się do zmian. Użyj darmowe oprogramowanie do projektowania logo dla swoich eksperymentów hitów i prób i zachować próbuje aż wymyślić logo, które może dostosować się do zmian. Musisz projekt, który przemawia do publiczności we wszystkich częściach świata i które mogą być zmienione w razie potrzeby. 

Color it Right: Monochromatyczny jest cool, ale nie ma wątpliwości, że kolor ma swój własny urok. I to jest szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o projekty logo. Wybierz więc kilka kolorów, które dodają świeżości Twojemu logo i wydobywają prawdziwy charakter Twojej organizacji. Jednak upewnij się, aby nie przejść za burtę z kolorami, ponieważ zbyt wiele kolorów może stworzyć mylący efekt. Więc, wybrać kilka kolorów i kolor logo prawo. 

Clichéw jest Clichéd: Przy tak wielu firmach uruchamiających nowe logo każdego dnia, wymyślanie unikalnego logo może być naprawdę niełatwym zadaniem. Jednak istnieją pewne projekty, które zostały wykonane do śmierci i nadal są używane. Zdecydowanie don’nie chcesz utknąć w tej koleinie clichés. To, czego potrzebujesz, to eksperymentowanie z jakimś darmowym oprogramowaniem do projektowania logo. Weź swój własny słodki czas, aby wymyślić różne projekty, które nie są zgodne z tradycją. To jest to, co da twoje logo świeży leash of life. 

Negative Space for Positive Affect: Negative space within the logo when used in a clever way can make a world of difference to the design and push your customers to take note of the logo. Nie wiesz, co to znaczy? Cóż, sprawdź logo FedEx? Czy zauważyłeś, że pomiędzy E i X znajduje się strzałka? To jest to, co jest znane jako sprytne wykorzystanie przestrzeni negatywnej. Tak więc, jeśli jeszcze’nie pomyślałeś o tym już, dobrze idź i zrób to teraz. 
Nie ma wątpliwości, że projektowanie logo jest wymagającym zadaniem, a wysoka konkurencja dodatkowo zwiększa jego złożoność. Myślenie nieszablonowe i łaskotanie kreatywnej kości jest to, co pomoże Ci w przynoszeniu życia do swoich projektów logo.

 

Start design your logo now

 

  

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x