Zacznij projektować swoje logo

Jak stworzyć dobre logo

Opublikowano: 03/02/2013
Jak stworzyć dobre logo

Aby stworzyć wysokiej jakości logo, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów.

Techniczny punkt widzenia:

Upewnij się, że projekt Twojego logo może być dostosowany do każdego formatu i wykorzystany na każdym rodzaju mediów.
 


Upewnij się, że stworzysz wiele wersji swojego logo:
- Będziesz potrzebował drukowanej wersji logo na wizytówki, papier firmowy i inne produkty firmowe.
- Będziesz potrzebował wersji internetowej dla swoich stron internetowych, e-mailingu, banerów, itp.
- Zalecamy również stworzenie czarno-białej wersji logo, która może być przydatna dla niektórych drukowanych produktów stacjonarnych.

Wszystkie te wersje/formaty plików będą dostępne do pobrania z Twojego konta użytkownika logogenie, gdy zaprojektujesz swoje logo za pomocą naszych narzędzi online.

Perspektywa klienta’

Twoje logo reprezentuje Twoją firmę's tożsamość. To’pierwszy element wizualny, który zapamiętuje Twój klient. Musi być łatwo rozpoznawalne. Jeśli logo zawiera nazwę Twojej firmy, musi być ona wyraźnie podana i czytelna.


Nasza rada: Staraj się pozostać w harmonii ze swoją branżą. Uważaj, jakich czcionek używasz: upewnij się, że używasz czcionek, które Twoi klienci są przyzwyczajeni widzieć i że pozostają one łatwe do odczytania. Jeśli Twój projekt jest zbyt abstrakcyjny, Twoi klienci mogą nie być w stanie zrozumieć wiadomości, którą próbujesz przekazać.

Twój punkt widzenia:

Twoje logo musi symbolizować i reprezentować Twoją firmę, aby odróżnić ją od konkurencji. Musi być łatwe do rozpoznania i atrakcyjne. Postaraj się, aby Twój slogan był krótki i łatwy do zapamiętania, i upewnij się, że jest w harmonii z Twoim logo.

Przewiduj zmiany w swoim logo. W zależności od tego, jak ewoluuje Twoja firma i/lub produkty, możesz potrzebować przerobić swoje logo. Dobre logo powinno starzeć się dobrze i nie wychodzić z mody w czasie.


Zacznij projektować swoje logo już teraz

.
 

Sprawdź nasze inne artykuły

x