Zacznij projektować swoje logo

Jak zaprojektować i wydrukować niestandardowe koszulki z logo firmy

Opublikowano: 02/04/2021

Czyste koszulki wyświetlające Twoje znakomite logo firmy jest jednym wielkim i skutecznym sposobem, aby przynieść świadomość marki do następnego poziomu. My’stworzyliśmy przewodnik, aby nakreślić i whys i how-tos, aby rozpocząć przygodę z drukiem t-shirt. 

 

Markowanie koszulek na zamówienie

 

Branding koszulki

 

Niewiele jest okazji, w których ludzie nie są w stanie nosić swoich ulubionych wygodnych t-shirtów. Koszulki są podstawą naszej codziennej garderoby. Dlaczego nie wykorzystać tego codziennego zszywki do przyniesienia świadomości i łatwej promocji do swojej firmy? Poprzez custom t-shirt branding, you’re able to build a customer base through this distinct exposure. Czy to tylko klient chodzący wokół, co specjalne koszule na imprezę sieciową, lub make your own merch, to wszystko przyniesie zainteresowanie i dodatkowe dochody your way. 

 

Wydarzenia
 

Odkąd konwencje i inne wydarzenia sieciowe dzieją się ponownie, posiadanie niestandardowych koszulek dostępnych dla obecnych i przyszłych klientów jest świetnym sposobem na budowanie trwałych relacji i posiadanie ich odejść z pamiątkami. W zależności od poziomu zaangażowania, nowe wzory koszulek mogą być dostępne dla każdego roku’wydarzenia, dzięki czemu niestandardowe koszulki kolekcjonerskie i ulepszone z każdym wydarzeniem. 
 

budowanie zespołu
 

Jaki jest lepszy sposób na pokazanie solidarności i pracy zespołowej niż dopasowane, niestandardowe koszulki z logo Twojej marki?  

 Towar
 

Planujesz stworzyć super estetyczne logo? Dlaczego nie umieścić go na koszulce i nie dodać do istniejących produktów i usług?

 

Gdzie zacząć przy drukowaniu niestandardowych koszulek?

 

Drukowanie koszulek na zamówienie

 

Finalizuj swój projekt koszulki pytając co, kto i dlaczego? 
 

To’ważne, aby wybrać styl, który pasuje i uzupełnia Twój obecny branding. Weź pod uwagę kluczowe tematy, style i persony Twojej firmy. Jeśli pomocne jest dla Ciebie wypisanie listy lub burza mózgów tych aspektów, to poświęć na to trochę czasu. Czy uważasz, że Twoja firma ma bardziej poważny czy zabawny charakter? Czy Twoja estetyka jest bardziej ostra i prowokacyjna czy konserwatywna? Czy produkty lub usługi, które oferujesz są bardziej luksusowe, czy skupione na przystępności?

Następnie rozważ swoją klientelę. Dla kogo dokładnie jest Twoja marka? Jak wygląda twój rynek? Jakie koszulki nosiłaby ta grupa demograficzna?

Na koniec, it’s important to know why you’re designing t-shirts. Czy masz zbliżające się wydarzenie? Czy chcesz dodać więcej produktów do swojego spisu? Niezależnie od powodu, to’ważne, aby przemyśleć to przez. 
 

Aspekty projektowe
 

Teraz, że ’zostały podjęte większe pomysły i pytania za motywacją, to ’s czas dokonać wyboru w odniesieniu do koloru, szczegóły i materiał. Im więcej kolorów wybierzesz w ramach projektu koszulki, nawet w ramach logo zawarte, tym droższe będą Twoje niestandardowe koszulki do produkcji. To również dotyczy szczegółów, czy to dla ilustracji, lub slogan. Dla typografii, it’s najlepiej zachować czytelność na szczycie swojego priorytetu, więc każdy patrząc na koszulkę będzie czytać swoją nazwę firmy.

Materiał - jest wiele opcji. Koszulki tri-blend, które są połączeniem poliestru, bawełny i rayonu, są wygodne, trwałe i pochlebne dla wielu typów ciała. Polibeldy, które są mieszanką bawełny i poliestru, są podobnie trwałe i łatwe w pielęgnacji. Jeśli chodzi o bardziej ekologiczny wybór, to w porównaniu z procesem produkcji tkanin syntetycznych najlepszym rozwiązaniem są koszulki ze 100% bawełny. Czy ważne jest dla Ciebie tworzenie koszulek unisex lub genderowych? Czy rozważasz dostosowanie dekoltu lub zmianę długości rękawów? A może uwzględnić wzory na kieszeniach koszulki?  
 

Formatowanie logo na koszulki 


Ostatnio podzieliliśmy się artykułem na temat formatów wektorowych, które są idealne do formatowania logo, jeśli chodzi o projekty niestandardowych koszulek. Oznacza to, że pliki takie jak AI, PDF lub EPS są dobre, aby przejść podczas wysyłania projektu do drukarki. Dla wielkości logo i umieszczenie swojego projektu, it’s sugerowane do korzystania z 18” x 18” płótno do fizycznego umieszczenia swoich projektów na koszulce. Unikaj drukowania na brzuchu koszuli, a także dużych grafik, ponieważ może to być niepochlebne dla niektórych ciał, gdy chcesz, aby Twój projekt pasował do wszystkich. 

 

Proces drukowania na koszulkach

 

Proces drukowania koszulek

 

Już po tym jak’jesteś solidny na projekcie logo koszulki, it’s time to prepare for printing. Zastanów się nad ilością, którą’chciałbyś zamówić. Najlepiej zamówić mniejszą ilość małych rozmiarów, co obejmuje również rozmiary extra-małe. Idąc za tym, rozmiary powyżej extra-large powinny być ograniczone, jak również, choć it’s ważne, aby uwzględnić każdy z nich w każdym zamówieniu, aby mieć te dostępne dla klientów. Zazwyczaj zamówienie dużej ilości koszulek obniża koszt za sztukę. Jeśli’jesteś w stanie zrobić właśnie to i czuć się pewnie, że ten projekt koszulki pozostanie istotne dla marki firmy na chwilę, być może to’jest dobry pomysł, aby to zrobić. 

Twoja linia czasu i budżet na druk wpłynie na decyzję o tym, z którą metodą druku pójść. Niektóre są bardziej szybkie w produkcji niż inne, a zakres dla druku różni.
 

Screenprinting
 

Plastizol jest standardową farbą używaną w sitodruku, gdzie farba jest przepychana przez siatkę szablonu w warstwach. W ten sposób powstaje Twój indywidualny projekt. Nadrukowany tusz schnie grubiej niż tusz, który’jest nakładany cyfrowo, dzięki czemu Twój projekt naprawdę wyróżnia się, zwłaszcza na tle ciemnych tkanin. 
Plusy: niezawodność, przystępność, idealne dla dużych zamówień ponad 20 
Cons: kosztowne z nowym kolorem lub zmianą projektu
 

Grafika winylowa


Grafika winylowa to forma podgrzewanego transferu, gdzie proces jest podobny do tworzenia znaków winylowych. Kluczowa jest tu grafika wektorowa, gdzie odwrotne lub lustrzane wersje projektów są wysyłane do wycinarki winylowej i nakładane bezpośrednio na odzież, finalizując projekt za pomocą prasy termicznej. 
Plusy: trwałe, teksturowe, wizualnie wyróżnia się 
Konsekwencje: skomplikowane projekty są drogie, nie są idealne dla dużych zamówień
 

Direct-to-garment / print on demand
 

Ta nowsza opcja druku na koszulkach wykorzystuje drukarki atramentowe, gdzie Twój projekt jest nakładany bezpośrednio na tkaninę, zamiast używać transferu papierowego. Ta opcja oferuje najwięcej szczegółów, najwięcej opcji kolorystycznych i w konsekwencji jest najbardziej konfigurowalny. 
Pros: Wysoce niestandardowe, dużo szczegółów, obszerne kolory
Cons: Najlepszy dla mniejszych zamówień lub próbek, nie jest wielki dla ciemniejszych tkanin

 

Wynajmowanie drukarni do drukowania koszulek na zamówienie

 

Jak znaleźć drukarkę

 

1. Zanim zatrudnisz drukarza, jest kilka sposobów, aby dowiedzieć się, czy’chciałbyś współpracować. 

2. Poproś o próbki gotowych koszulek, a nie tylko o ich prace związane z projektowaniem logo na zamówienie.

3. upewnij się, że Twoja drukarnia oferuje proofy przed drukiem, jeśli planujesz złożyć większe zamówienie. 

3.

4. Dowiedz się, czy są jakieś ukryte opłaty. Dotyczy to w szczególności ekranów, folii lub dopasowania kolorów Pantone. It’s important to understand all charges, to be completely up front, before you make the payment.

 

Koszty druku koszulek na zamówienie

 

Generalnie, pojedyncza koszulka kosztuje zwykle od 15 do 30 dolarów. Drukowanie luzem może obniżyć koszt jednej koszulki do $5-$10. Jak już wspomnieliśmy, ceny różnią się w zależności od techniki druku, którą wybierzesz, jak również od jakości i ilości rzeczywistych koszulek, na których drukujesz, poziomu szczegółowości w ramach Twojego projektu.

 

Dlaczego, kto, jak i kiedy?

 

Więc, tak na zakończenie: zacznij od dużych pytań. Zapytaj, po co tworzysz projekt koszulki, dla kogo jest ona przeznaczona i jak chciałbyś ją wykonać? Weź te ważne odpowiedzi, które doprowadzą Cię do sfinalizowania faktycznego projektu logo koszulki. Na koniec zadbaj o logistykę. Przygotuj swoje pliki do druku, znajdź proces i/lub drukarnię, która spełnia Twoje potrzeby. Stamtąd, you’ll mieć swoje niestandardowe koszulki gotowy do cokolwiek Twoja firma jest gotowa do next. 

 

Logogenie’pakiet logo w wysokiej rozdzielczości

 

Jak działa grafika wektorowa i dlaczego warto z niej korzystać image

 

W ramach Darmowe i premium oprogramowanie Logogenie’, użytkownicy mają dostęp do wielu skutecznych narzędzi, które pomogą Ci stworzyć projekty logo. Przedstawiliśmy, jak korzystać z tych funkcji tutaj. 

Jak już’sfinalizujesz swój projekt, możesz pobrać pliki wektorowe projektu logo w jednym pakiecie. Obejmuje to wiele plików o wysokiej rozdzielczości, sformatowanych zarówno do druku, jak i na stronę internetową, w tym pliki JPG, PNG, PDF i SVG. To sprawia, że dalsze prace nad projektem są niezwykle proste, niezależnie od tego, czy kontynuujesz je z innym projektantem lub współpracownikiem, dzielisz się nim ze swoimi odbiorcami, czy też wysyłasz go do drukarni na materiały promocyjne. Plik będzie gotowy do użycia! 

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x