Zacznij projektować swoje logo

5 kroków do stworzenia idealnego logo

Opublikowano: 04/04/2018

Każdy potrzebuje wizualnej reprezentacji swojej marki lub biznesu, niezależnie od tego, jak duża lub mała jest sfera twoich wpływów. Dlatego właśnie logo jest tak ważne— staje się symbolem, przez który inni wyobrażają sobie Twój startup lub biznes. Logo jest nie tylko jednym z najważniejszych projektów graficznych, z jakimi przyjdzie się zmierzyć Twojej firmie, ale także jednym z pierwszych testów Twojej kreatywności. Aby proces ten przebiegał sprawniej, oto 5 kroków do stworzenia idealnego logo:

 

Rozpocznij projektowanie logo


1. Weź pod uwagę konkurencję

Nie ma znaczenia, co sprzedajesz— będzie konkurencja. I musisz się nad nią wznieść. Zanim zaczniesz myśleć o tym, jakie chcesz mieć logo, ty i twój zespół musicie sprawdzić, co robi konkurencja. Sprawdź loga. Oceń jakość, co się wyróżnia, jakie schematy kolorów są używane i czy wydaje się, że jest jakiś nadużywany trend, którego chcesz uniknąć. Stamtąd, można wymyślić pomysły, które pomogą wyróżnić się z tłumu.

 

2. zdolny do adaptacji

Twoje logo musi być elastyczne. Nie tylko Twoje logo potencjalnie będzie używane na różnych nośnikach, takich jak online, na druku lub na tkaninie. Na przykład możesz potrzebować innego formatu do druku kopert. To’s będzie musiał być skalowalny, jak również regulowane. Mówiąc prościej, czy Twoje logo będzie tak samo potężne w czerni i bieli, jak w kolorze?


3. elementy projektu

Mówiąc o kolorze, masz do dyspozycji tęczę możliwości, jeśli pozwolisz. Jednak nie każdy kolor, cieniowana czcionka i gradient sprawią, że Twoje logo będzie wyglądać jak zwycięzca. Dotyczy to również czcionek, kształtu, rozmiaru i tak dalej. Istnieje kilka elementów projektu, które można grać z, ale wiedząc, co działa z niszą jest ważne. Po tym wszystkim, ty don’nie chcesz, aby twoje logo wyglądało jak uosobienie Comic Sans w świecie zawodowym.

 

Wiedz, kiedy używać serif, sans serif i odpowiednio skryptów. Szeryf wygląda gustownie. Sans serif wygląda czysto i nowocześnie. Skrypt jest podstępny i ma wiele osobowości, ale używanie go dobrze nie zawsze jest łatwe.
 

Tips to create a perfect logo


4. Ikony

Podobnie jak w przypadku innych elementów projektu, to, że masz możliwość wyboru ikony jako logo, nie oznacza, że z nią zaszalej. Zanim zostaniesz pogrzebany żywcem przez wszystkie możliwości, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz ikony. Doskonale sprawdza się logo wykonane wyłącznie z tekstu.

 

5. Szkicowanie

Nawet jeśli planujesz zwrócić się z projektem logo do grafika, nie pomijaj tego kroku. Posiadanie kilku szkiców tego, jak chcesz, aby Twoje logo wyglądało lub czuło się, jest ważne. To nie tylko pomaga projektantom graficznym lepiej uchwycić projekt, który chcesz, ale pomaga pamiętać, co ty’szukasz. Zrób kilka stylów i pozostań otwarty.

Wnioski

.

Te pięć kroków to dopiero początek tworzenia idealnego logo. Chociaż proces może być dość obszerny i może wymagać wielu powtórzeń podczas myślenia i szkicowania logo, jeśli zrobisz swoje badania i zainspirujesz się, będziesz miał wspaniałe logo. Pamiętaj: adaptacyjność jest kluczowa przy tworzeniu ostatecznego logo.

 

Zacznij projektować swoje logo


 

Sprawdź nasze inne artykuły

x