Zacznij projektować swoje logo

Najlepsza typografia dla Twojego logo

Opublikowano: 29/11/2016
Najlepsza typografia dla Twojego logo

Dla większości organizacji biznesowych w tych dniach, świadomość marki stała się synonimem projektów logo. Jednak większość ludzi myśli, że kiedy mówimy o logo, wszystko, co mówimy jest projekt. Cóż, to nie jest prawda. Jeśli prawda powiedzieć projekt logo składa się z struktury, jak również typografia. Nie ma mowy, projekt logo może wyglądać oszałamiające, jeśli nie ma doskonałą czcionkę do meczu. Niedopasowana czcionka z drugiej strony może całkowicie sprawić, że projekt pójdzie poza kluczem.

Więc, kiedy projektujesz logo ważne jest, abyś poświęcił trochę uwagi typografii, która pójdzie z nim. Oto niektóre z najlepszych czcionek typografii, że projektanci graficzni zostały za pomocą projektów logo.

Zacznij projektować swoje logo teraz


1. Eames Blacl Stencil


Stworzony przez House Industries, jest to czcionka, która pomoże Ci uzyskać idealny szablonowy wygląd Twojego logo, bez zbytniego przesadzania z detalami. W tym samym czasie deweloperzy zapewnili, że czcionka ma elegancki dotyk i nie wydaje się tania. Ta czcionka została opracowana przez Charlesa Eamesa i Raya Eamesa i oferuje drewniany wygląd wykończenia, który wydaje się być zaprojektowany przez autentyczny szablon. Według twórców, krzywe litery były inspirowane krzywizną sklejki.

2) Rooney

Ta typografia opracowana przez Jana Fromma jest dość popularna wśród projektantów logo. Jej naturalne krzywe wydają się niezwykle potulne, a więc z pewnością nadadzą przyjazny charakter Twojemu projektowi logo. Najbardziej zadziwiającą rzeczą w tej czcionce jest jej wszechstronność niezależnie od rozmiaru, w którym jest używana. Kiedy są używane jako duże czcionki, subtelne krzywe szeryfy wyglądają elegancko, ale jednocześnie dość efektownie. Z drugiej strony, mniejsze czcionki mają bardzo miękki wygląd. Font Rooney jest dostępny w sześciu różnych rozmiarach, dzięki czemu oferuje różne możliwości eksperymentowania. W rzeczywistości to nawet działa świetnie jako czcionki tatuażu.

3. Hermes

Jest to czcionka, która została pierwotnie opracowana w roku 1995 przez Matthew Butterick. Mówi się, że czcionka została zainspirowana z niemieckiego projektu, który sięga 1908 roku. Niezależnie od tego, jakie jest pochodzenie czcionki, jest ona zdecydowanie ulubiona przez współczesnych grafików i jest szeroko stosowana. Ten projekt ma różne style i wagi, które dodają do jego funkcjonalności czyniąc go oczywistym wyborem dla większości projektów logo.

 

4. enklawa


Czcionka Enclave została zaprojektowana przez Jamesa Montalboro, który chciał stworzyć czcionkę unikalną, ale jednocześnie bardzo czytelną. Czcionka składa się z ogromnych, grubych szeryfów, ale z elegancko zaokrąglonymi krawędziami i krzywymi, które odbierają czcionce szorstkość i dodają jej subtelności. To jest dużo jak czcionka maszyny do pisania, ale dzięki krzywym wygląda o wiele bardziej szykownie i stylowo. Najlepszą rzeczą w Enclave jest to, że wygląda po prostu dobrze, czy używany w dużym lub małym rozmiarze, a nawet jako czcionki tatuażu.

5. Franklin Gothic

Ta czcionka została pierwotnie opracowana w 1903 roku, a następnie zaktualizowana w 1980 roku. Jednak nowoczesna wersja tej typografii została zaprojektowana w 1991 roku z myślą o tym, aby wyglądała dobrze w druku, w sieci lub gdziekolwiek indziej, gdzie jest używana. Jest to jeden z głównych powodów, dla których jest to idealny wybór dla projektów logo, które mogą być używane w różnych mediach. Znany jako Groteska w USA, ten jeden szczyty list, jeśli chodzi o logo projektowania typografii.6. pani EavesCóż, ten font na pewno ma dość niekonwencjonalną nazwę. Jednak jest to jeden uniwersalny font i został opracowany przez Zuzanę Licko. Deweloper wyznał, że projekt jest współczesną interpretacją kroju pisma, który był używany przez pioniera pisania John Baskerville. Ta czcionka została w rzeczywistości nazwana po jego żonie, której panieńskim nazwiskiem była Sarah Eaves. Czy używasz go w czapkach lub jako twarz tekstowa, ta czcionka ma globalny apel i jest dość popularny.

Projektanci logo na całym świecie ręczą za te czcionki i zostały przy użyciu ich raz po raz w swoich projektach. Chociaż inne logo typografia robią rundy, te są z pewnością gorące ulubionych.
 

Start designing your logo now

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x