Zacznij projektować swoje logo

Projekt logo dla etykiet produktów

Opublikowano: 25/02/2019

Projekt logo dla etykiet produktów

Projektowanie logo dla Twojej firmy jest kreatywnym przedsięwzięciem wymagającym dużej ilości przemyśleń. Nie tylko chcesz, aby projekt logo dokładnie przekazać, kim jesteś jako firma — i wyglądać niesamowite podczas robienia tego — you’ll również trzeba rozważyć, jak to będzie wyglądać na etykietach produktów. Poniżej znajduje się kilka uwag, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania logo do drukowania etykiet produktów.


Nowe produkty


Zachowaj prostotę

Najlepsze loga mają tendencję do bycia prostymi. Na przykład logo Nike swoosh i Disney’s Mickey Mouse, są natychmiast rozpoznawalne, ale są również tak podstawowe, jak to tylko możliwe z graficznego punktu widzenia. Prosty projekt nie ogranicza się jednak do ikon i symboli. Możesz z pewnością użyć innych elementów, uważając, aby projekt nie stał się zbyt zagracony. Zastanów się, jak Twoje logo będzie wyglądać na etykietach produktów. Jeśli będzie zbyt duże, będzie odwracać uwagę od produktu, podczas gdy proste, atrakcyjne logo może go wzmocnić.

Dostosuj projekt logo do swoich produktów i klientów

Chcesz również rozważyć rodzaje produktów, jak planujesz je pozycjonować oraz grupę docelową. Czy produkujesz produkty luksusowe? Produkty modne? Produkty przyjazne środowisku? Towary okazyjne? Czy są one skierowane do mężczyzn? Kobiet? Dzieci? Seniorów? Twój projekt logo, schemat kolorów i wybór czcionki powinny czerpać inspirację z tych czynników.Zacznij projektować swoje logo

 

Projektuj logo z myślą o etykietach produktów

Pomyśl o tym, jak projekt etykiety będzie wyglądał po wydrukowaniu na rzeczywistych etykietach produktów. Twoje etykiety i logo są częścią większej strategii brandingowej, więc używaj jej jako przewodnika przy wyborze czcionek i kolorów dla logo i wszelkich etykiet produktów, które później zaprojektujesz.

 
  • Opcje kolorystyczne — Na przykład, jeśli planujesz używać czarnych etykiet produktowych z białym tekstem (jest to zdecydowanie wykonalne w przypadku kolorowych drukarek etykiet, które używają białego tonera), chcesz mieć pewność, że Twój projekt logo będzie dobrze wyglądał na czarnym tle.
  • Ograniczenia rozmiaru etykiety — Jeśli Twoje produkty są małe, takie jak tubki balsamu do ust, kosmetyki lub olejki eteryczne, nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na złożone logo wraz z tagline. Czy Twoje logo jest nadal czytelne i rozpoznawalne po zmniejszeniu do małych produktów? Rozważ stworzenie osobnej wersji logo bez elementu tagline do drukowania etykiet produktów.
     

Design and Print Your Own Product Labels


Zaprojektuj i wydrukuj swoje własne etykiety produktowe

Gdy już zaprojektowałeś niesamowite logo dla swojej firmy, nadszedł czas, aby wykorzystać je na swojej stronie internetowej, wizytówkach, broszurach i etykietach produktów. Jeśli chodzi o etykiety, masz dwie możliwości: zamówić duże ilości drukowanych etykiet z komercyjnej drukarni lub wydrukować własne za pomocą kolorowej drukarki etykiet.

 

Nowoczesne kolorowe drukarki etykiet oferują wysokiej rozdzielczości, pełnokolorowy druk etykiet na żądanie. Są niedrogie i łatwe w użyciu. Co najlepsze, produkują profesjonalne etykiety wysokiej jakości, które rywalizują z tymi wykonanymi przez komercyjne usługi drukarskie bez ogromnych wymagań dotyczących minimalnego zamówienia, marnowania zapasów i długich czasów realizacji.

 

Projektowanie i drukowanie własnych etykiet produktowych daje Ci możliwość ich zmiany w razie potrzeby. To otwiera drzwi do sezonowych projektów etykiet produktów, prywatnych etykiet produktów, produktów kolekcjonerskich i innych. Podobnie, jeśli musisz zmienić formułę produktu, instrukcje, datę ważności, pochodzenie lub cokolwiek innego, możesz to szybko zrobić bez dodatkowych kosztów komercyjnego zlecenia druku lub marnowania zapasów.

 

Rozpocznij projektowanie logo

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x