Zacznij projektować swoje logo

Przyciąganie klientów za pomocą markowej prezentacji

Opublikowano: 04/06/2018

Prezentowanie swojego biznesu inwestorom jest kluczową częścią procesu pozyskiwania funduszy. Inwestorzy podejmują decyzję na podstawie treści i informacji, które przedstawiasz oraz sposobu, w jaki je prezentujesz. Treść - zarówno materiał, jak i prezentacja wizualna - musi być skutecznie dostarczona, zwięzła i przekonująca. Dzisiaj, you’ll nauczyć się zasad kciuka zasilania cięcia najnowszej prezentacji PowerPoint wygrać nad inwestorami’ serca podczas pierwszego spotkania z nimi.

Jak przyciągnąć inwestorów

Porada #1: Bądź zwięzły

Pierwsze spotkanie z inwestorem trwa zazwyczaj od 45 minut do 1 godziny. Twoja prezentacja nie powinna’zajmować całego tego czasu. Masz więc od 20 do 30 minut na jej wygłoszenie. Reszta czasu powinna być przeznaczona na Q&A.

Ile slajdów optymalnie jest w tym przypadku zawrzeć? Wielu ekspertów sugeruje, aby główne punkty prezentacji zmieścić w 10 slajdach. Tymczasem slajdy nie powinny’być ciasne. Czcionki, których używasz nie powinny’być mniejsze niż 30 punktów, aby Twoja prezentacja była czytelna z daleka i gęsta od pomysłów.

 

Zacznij projektować swoje logo


Porada #2: Otwórz się na logo swojej firmy
 

Najlepszym sposobem na otwarcie prezentacji firmy jest umieszczenie logo na pierwszym slajdzie. Tworzenie logo, ty’masz kilka rzeczy do rozważenia:

 • Twoje logo powinno reprezentować koncepcję Twojej marki. Powinno pasować do tego, co robisz swoim stylem, paletą kolorów i ogólnym wyglądem. Dodatkowo powinno pasować do rodzaju branży, w której pracujesz i biznesu, który reprezentujesz.

 • .
 • Powinieneś podwójnie przemyśleć kolorystykę swojego logo. Dla bardziej tradycyjnego logo, dowiedz się więcej o filozofii kolorów i wybierz kilka odcieni, które pasują do twojej firmy’sedna. Jeśli you’re po bardziej cut-edge logo, gradienty i tęcze kolorów mogą być używane do posypania trochę kreatywności w.

 • .
 • Uczyń swoje logo centralnym punktem pierwszego slajdu. Umieść je w samym środku slajdu, lub w razie potrzeby przesuń je nieco w lewo lub prawo. Co’więcej, możesz chcieć dodać miniaturkę logo do każdego slajdu swojej prezentacji, aby przypomnieć widzom, jaką firmę reprezentujesz po drodze.

W dzisiejszych czasach, nie’trzeba overspend na projekt logo. W sieci można znaleźć wiele kompleksowych narzędzi, które pozwalają umiejętnie wcielić się w swoją wizję logo firmy’w minimalnym czasie.

Na przykład jeden z nich, LogoGenie pozwala zaprojektować logo online w mgnieniu oka. Na ich stronie, ty’musisz wybrać gotowy projekt, który najbardziej ci się podoba i dostosować go za pomocą kompleksowego zestawu narzędzi. Następnie pobierasz logo i możesz je wykorzystać gdziekolwiek chcesz.


Zacznij projektować swoje logo już teraz

 

Porada #3: Trzymaj się podstawowego zarysu prezentacji
 

Aby przyciągnąć inwestorów swoją prezentacją, ty’musisz jasno i skutecznie wyjaśnić, co robisz i co czyni cię wyjątkowym w swojej dziedzinie. Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę slajdów, które masz wystarczająco dużo czasu na prezentację, to’jest mądry, aby trzymać się struktury prezentacji, która pozwala Ci odwołać się do inwestorów najbardziej.
 

Tutaj jest zarys:

 • .

  Slajd tytułowy powinien zawierać nazwę Twojej organizacji’, logo i hasło (jeśli je posiadasz), Twoje imię i nazwisko oraz tytuł, a także informacje kontaktowe.

 • Problem slajd wyjaśnia pewną potrzebę klientów, która obecnie nie jest’w pełni" zaspokojona.

 • Rozwiązanie slajd wyjaśnia, w jaki sposób Twój produkt/usługa zaspokaja zidentyfikowaną potrzebę.

 • Model biznesowy slajd pokazuje, w jaki sposób’będziesz osiągał zyski oferując swój produkt/usługę.

 • Podstawowa magia slajd pozwala wyjaśnić, co czyni Twój produkt/usługę wyjątkową, czyli co’jest ‘tajnym sosem’, który’sprawi, że ludzie będą chcieli za nią zapłacić.

 • Marketing i sprzedaż zajmuje się promocją, kanałami dystrybucji, sezonowością itp.

 • Konkurencja Slajd przygląda się Twoim konkurentom na rynku i odkrywa, dlaczego Ty’na pewno będziesz od nich lepszy.

 • Zespół zarządzający slajd upewnia inwestorów, że Twój zespół posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

 • Prognozy finansowe slajd wyszczególnia Twoje potrzeby finansowe i prezentuje prognozę na 3 do 5 lat.

 • Pozytywny Moment i Trakcja slajd. Jest to slajd zamykający, mający na celu zachęcenie inwestorów do działania, przedstawiający ich zyski i wskazujący na odpowiedni moment.

 • .

W rzeczywistości, crafting taką liczbę dobrze przemyślanych slajdów z ziemi zero może być czasochłonne. Zamiast tego, można przejść do jednego z gotowych szablonów Powerpoint który już zawiera potrzebne slajdy. Co’s lewo do Ciebie jest wprowadzenie informacji istotnych dla Twojej firmy. Przykład znajduje się poniżej:
 

Pitch Pro PowerPoint Template
 

Szablon Power point

Z wysoce profesjonalnym szablonem Pitch Pro, you’ll skutecznie napędzić swoją prezentację do domu z 100+ unikalnych slajdów, zawierających te przeznaczone do prezentacji firmy do inwestorów.

 

Responsive website

Są absolutnie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej mobilnej strony internetowej. Enabled zapewnia wysokiej jakości dedykowane HTML Mobile Templates, Google AMP Templates i Mobile WordPress Themes, aby pokryć wszystkie Twoje potrzeby i wymagania. Ich wsparcie jest niesamowicie szybkie i zawsze skupione na potrzebach klientów. W zeszłym roku ponad 70% ruchu internetowego pochodziło z urządzeń mobilnych. Nie'chcesz przegapić tej szansy. Enabled to najlepszy wybór dla Twojej mobilnej strony internetowej!

 

Tip #4: Populate Your Presentation with Infographics
 

Prowadząc prezentację dla swoich inwestorów, musisz być tak przekonujący, jak to tylko możliwe. W tym celu, będziesz musiał’użyć danych statystycznych. Aby to osiągnąć, skorzystaj z infografiki, która jasno zilustruje twoje punkty i pomoże ci stworzyć pożądane logiczne powiązania.

Jeśli’nie jesteś ekspertem w dziedzinie sztuki cyfrowej i projektowania, nadal możesz uzyskać oszałamiające infografiki w swojej prezentacji PowerPoint. Na szczęście, wiele nowoczesnych szablonów prezentacji przyszło z prebułowanymi infografikami, które są proste do dostosowania do potrzeb Twojej firmy’
 

Projekt biznesowej infografiki w PowerPoint
 

Infografika biznesowa

 

Zostaw trwałe wrażenie dzięki gotowym infografikom tego szablonu. Jego 186 prekonstruowanych slajdów jest wypełnionych cudownymi infografikami, w tym Strzałka, SWOT, Piramida, 3D Pie, Oś czasu, Koło, Drzewo, Puzzle i inne infografiki.

 

Tip #5: Use Modern & Bold Fonts
 

Nie możesz’przeładować swojej prezentacji PowerPoint informacjami. Po pierwsze, to sprawia, że twoje punkty są mniej jasne i wyczerpujące. Po drugie, im więcej informacji upychasz w swojej prezentacji, tym mniejsze są czcionki, których używasz. W efekcie szkodzi to czytelności.

Zacznij projektować logo

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x