Zacznij projektować swoje logo

Trendy w logo, których należy się spodziewać w 2020 r.

Opublikowano: 13/01/2020
2020 jest tutaj i spodziewamy się, że ta nowa dekada przyniesie zmiany w statusie quo projektowania logo. Projektowanie logo było historycznie dość stabilne ze względu na wspólne elementy ponadczasowych logo, które przechwytują umysły klientów. Jednak spodziewamy się, że rok 2020 będzie początkiem kilku ciekawych zwrotów akcji w świecie projektowania logo.
 
Każdy grafik musi znać trendy, aby tworzyć świeże i nowoczesne style projektowania logo. Oto niektóre z nadchodzących trendów w 2020 roku, które spodziewamy się dodać więcej życia do każdej firmy’logo!
 
 
1. Gradienty: więcej kolorów, więcej zabawy
 
Gradient jest niezbędnym elementem w logotypach, które nadają wymiar i głębię, dlatego nadal będzie to topowy trend w projektowaniu. Gradienty dodają złożoności do obrazu i zapewniają dynamiczną, a jednocześnie kojącą interpretację, która przykuwa uwagę widza’The viewer. W obecnym społeczeństwie smartfonów, spodziewamy się, że wykorzystanie gradientów będzie nadal dominować w 2020 roku.
 
Designcontest1
 
 
2. gradient wielokolorowy 
 
Połączenie dwóch lub więcej kolorów zapewnia żywość, której potrzebuje każda reprezentacja wizualna. Marki używają kombinacji kolorów, aby być szybko identyfikowanym, szczególnie w nasyconej niszy. Możesz wybrać unikalną paletę, która przedstawia naturę lub nadać futurystyczny urok logo, mieszając żywe kolory w różnych tonacjach. 
 
Designcontest
 
 
3. gradient analogowy &3D
 
Możesz również zdecydować się na bardziej harmonijny schemat kolorów, który wykorzystuje tylko jeden kolor w różnych odcieniach. Jest to proste i czyste, ale także imponuje łatwo rozpoznawalną marką. Jedną z nowoczesnych interpretacji gradientu jest zastosowanie efektów 3D. Tworzy on stożkowy wzór, który podkreśla kontrast kolorów i dodaje do wyrafinowania obrazu. 
 
Designcontest
 
  
4) Black and White
 
Coś o czarno-białe logo wciąż wraca rok po roku w liście trendów projektowych. Są one klasyczne, ale proste i don’t potrzebują dużo falbanek, aby zaimponować publiczności. Marki często mają czarno-białą wersję swojego logo, co jest przydatne, zwłaszcza w druku, ponieważ obraz jest często bardziej wyraźny i czysto wyglądający. 
 
Designcontest
 
 
Animacja to najnowsze udoskonalenie czarno-białych logotypów, które jest kolejnym godnym uwagi trendem, którego pojawienia się oczekujemy w 2020 r.
 
Funkcjonalne i przyjazne animacje Cartoon
 
Logosy, które przynoszą dużo radości są w centrum uwagi na rok 2020. Animowane kreskówki to rosnący trend w projektowaniu, który obrazuje kreatywność i rozrywkę. Marki, które chcą projektować siebie jako zabawnych, przyjaznych i łatwych do przejścia, skorzystają z tego projektu.

 
5. Styl doodle
 
Doodle czarują swoją drogę do listy trendów za to, że są surowe, ale przyjemne. Przypomina ręcznie rysowane kreskówki, które sprawiają, że logo wygląda bardziej artystycznie i oryginalnie.
 
Designcontest
 
 
6. Styl płaski
 
Płaskie ilustracje kreskówkowe nadal należą do czołówki, ponieważ są proste, a jednocześnie elastyczne, co graficznie 
Projektanci uważają je za łatwe do manipulowania i modyfikowania. Sprawdź tę animację w stylu płaskim dla Cub Studio autorstwa Frasera Davidsona.
 
Designcontest
 
7. styl konspektu
 
Karty z wyraźnymi (i najczęściej grubymi) konturami chwytają uwagę użytkownika, a także sprawiają, że jest to skalowalny projekt. Możesz go zwymiarować w dół lub w górę bez obawy o zniekształcenie obrazu, ponieważ kontur wyraźnie określi samo logo. Ta wyjątkowa animacja autorstwa Davida Etingera oddaje istotę tego stylu.
 
Designcontest
 
 
8) Obrazowanie kroju pisma
 
Prosty krój logo może być zaprojektowany tak, aby niósł ze sobą znaczenie. Może być włączony z obrazem, który koreluje z tożsamością marki. Technika negatywnej przestrzeni pozwala projektantom zastąpić części liter tak, że przemawia do odbiorców i nadaje więcej znaczenia słowu. Ten trend projektowania może być podstępny, ale ostatecznie zapewni unikalny charakter do swojego logo, gdy dostaniesz hang of it.
 
 
Designcontest
 
 
9. Przyciągająca wzrok izometria i 3D
 
Rozwój solidnego oprogramowania do ilustracji dał początek trendom 3D i izometrii w projektowaniu graficznym. W 2020 roku style te nadal stawiają wysoko poprzeczkę i zapewniają głębię i iluzję, która sprawia, że logo ożywa. 
 
 
Designcontest
 
 
10. Granie z niestandardowymi Logotypami
 
Logotypy w 2020 roku są dalekie od zwykłych i nudnych. Kiedy używasz niestandardowych logotypów, nie będziesz’musiał dodawać obrazu, ponieważ czcionka jest już zaprojektowana, aby uwzględnić symbol marki. Wykorzystuje element zaskoczenia i ukryte znaczenie, które jest łatwe do zauważenia, ale trudne do powielenia, dodając punkty za oryginalność do Twojego logo. 
 
 
Designcontest
 
 
11. Przedstawianie przezroczystości za pomocą półprzezroczystych kształtów
 
 
Ustawienie przezroczystości elementów w logo nadaje obrazowi zupełnie nowe znaczenie. Półprzezroczysty styl nadaje intrygującą wartość, która skłania odbiorców do pytania, dlaczego’jest zaprojektowany w ten sposób. Poprzez mieszankę ułożonych i nakładających się kształtów, Twoja marka może podkreślić swoje dążenie do przejrzystości, co sprzyja zaufaniu i lojalności klientów.
 
 
Designcontest
 
 
12. Klasyczny styl metalowy lub grawerowany
 
 
Wprowadzenie metalików do projektu logo i użycie nut srebra lub złota daje poczucie bycia niestandardowym i ekskluzywnym. Ten trend przetrwał przez lata i zrobi huk w 2020 roku.
Grawerowanie metaliczne szczególnie w druku, zapewnia nutę klasy, która błaga o docenienie piękniejszych rzeczy w życiu. It’s perfect for when you want your logo to be sophisticated and chic. 
 
 
Designcontest
 
 
13. Going retro
 
 
Retro style, takie jak w kroju pisma lub obrazie, robią ogromny powrót w 2020 roku. Grunge, pastel, zużyty papier i więcej są ustawione, aby przynieść wczoraj w centrum uwagi po raz kolejny. Ten trend przemawia do szerokiego grona osób, co może wywołać nostalgię lub stworzyć nowe wspomnienia bez względu na wiek odbiorcy. Projekty retro stają się nowoczesne dzięki zaawansowanym technikom oprogramowania, które sprawiają, że obraz jest wyraźniejszy i bardziej zdefiniowany. Jednak estetyka, która może obejmować piksele, chrom i neon jest zachowana w całym projekcie. 
 
 
Designcontest
 
 
14. Minimalizm poprzez geometryczne kształty
 
 
Używanie geometrycznych kształtów w projektowaniu logo nigdy nie wychodzi z mody i utrzymuje swoją popularność, aby znaleźć się na szczycie listy trendów. Projektanci często preferują tworzenie uproszczonych logo, które wykorzystują kształty do zdefiniowania marki’tożsamości. Geometryczne kształty mogą być łatwo zaimplementowane bez rozpraszania widza od centralnego elementu logo. 
 Design by dcastro
 
 
Designcontest
 
 
Takie’zawijasy"
 
Te trendy sprawiają, że projektowanie logo w 2020 roku jest dynamiczne, żywe i pełne życia. Możesz wybrać dowolny ze stylów, aby stworzyć własny poprzez infuzję elementów, takich jak obrazy, które są unikalne dla Twojej marki. To’kluczowe, aby zrobić krok powyżej normy i wprowadzić innowacje, aby ludzie mogli łatwo rozpoznać wyjątkowość Twojej marki’tożsamości. Więc nie krępuj się czerpać inspiracji z tych trendów logo i zacznij być pionierem tej nowej dekady projektowania!
 
 
 
 

Sprawdź nasze inne artykuły

x