Zacznij projektować swoje logo

Ulepszanie logo za pomocą wymyślnych detali

Opublikowano: 23/11/2017

Ciężko pracowałeś nad swoim logo, aby wyglądało na szczupłe i średnie, upewniłeś się, że wyrównanie jest prawidłowe, rozmiary są dobrze proporcjonalne, kolory są dobrze dopasowane, ale po prostu czegoś brakuje… Kiedy ludzie projektują logo, czasami zapominają o wykończeniu. Mówię tu o liniach podziału, detalach, piktogramach, kształtach. Te elementy graficzne mogą sprawić, że zwykłe logo będzie wyglądało super fajnie. Oto kilka przykładów świetnych detali wykończeniowych, które możesz wypróbować na swoich logotypach.

Zacznij projektować swoje logo już teraz


Linie podziału

Linie podziału są wspaniałymi detalami, które można dodać do logo, ponieważ pomagają one rozdzielić dwa teksty i dodać trochę więcej dynamiki i struktury do logo. Oto kilka przykładów, które przygotowałem dla Ciebie na podstawie linii podziału dostępnych w narzędziach do projektowania logo logogenie:

wskazówki dotyczące narzędzi do projektowania logo logogenie

Zauważ, że « Przed » linia wydaje się, cóż… nieco nudna ? To’dlatego, że nie ma’żadnych linii podziału dodanych do kompozycji. Poprzez dodanie linii podziału (i’nie mówię, że powinieneś to robić cały czas), otrzymujesz logo, które wydaje się bardziej zorganizowane i graficznie bardziej atrakcyjne. Pomaga to również oddzielić nazwę firmy od linii podstawowej. W większości przypadków chcesz, aby klienci widzieli nazwę firmy przed linią podstawową, jest to również powód, dla którego linia podstawowa jest mniejsza w większości projektów logo. Dodanie linii pomiędzy dwoma tekstami sprawia, że jest jeszcze bardziej czysta i naprawdę pomaga odróżnić znaczenie każdego tekstu. Dodaje również chłodny element graficzny w mix.

Kulki

Kule są małe szczegóły, które można dodać na każdym końcu nazwy firmy i linii podstawowej. Te elementy graficzne są świetne do dodania osobowości do Twojego logo. W zależności od tego, w jakiej branży’jesteś, możesz znaleźć kule, które pasują do Twojej działalności. Nadaje to logo kolejny wymiar i pomaga ustawić nastrój. Jeśli Twoje logo jest głównie oparte na tekście, to dodanie detali w postaci pocisków zdecydowanie « spruce up » Twojego logo. Oto kilka przykładów, które można porównać z tak, że można uzyskać lepszy pomysł, co i’m o:

idea logo
W pierwszym logo projekt wzbogacony jest o kule, które mogą przedstawiać korzenie lub kiełkujące rośliny. W drugim logo, dynamiczne kule są używane, aby dać projektowi więcej energii, jakby powiedzieć, hej ty, potrzebujesz marki ? Możemy ci pomóc ! Dwie pionowe linie są używane w trzecim logo, które działają jak ściany po każdej stronie nazwy firmy, która przywołuje domenę budynku i budowy. Wszystkie te małe szczegóły opowiadają historię i dać swój projekt logo więcej stylu i znaczenia.

Kształty

Używanie kształtów w logo to świetna zabawa! Kształty tworzą jakby powłokę wokół elementu i pomagają skupić wzrok na ważnej informacji. Kształty są również świetne do strukturyzacji logo. Mogą dodać trochę dodatkowego stylu do kompozycji, która wygląda trochę pusto. Sprawdź te fajne projekty, które zawierają kształty:

Logo z kształtami

W powyższych przykładach kształty są wykorzystywane na dwa sposoby. W pierwszym rzędzie, kształty są używane do englobe zestaw liter lub zdanie, jakby powiedzieć hej spójrz na mnie. To pomaga widzom skupić się na konkretnej części logo jak « for life » w drugiej próbce pierwszego wiersza. W drugim rzędzie kształty otaczają teksty. W tym zestawie przykładów, kształt stają się elementem, który strukturyzuje całą kompozycję logo. Tego typu loga są świetne dla surowszych, korporacyjnych firm typu accoutants, business managerów, brokerów, doradców biznesowych, etc…

 

Czego dowiedzieliśmy się z tego artykułu?

Nauczyliśmy się, że używanie kształtów, punktorów i linii podziału w logo jest naprawdę fajne! Pomagają one nadać logo strukturę, co jest bardzo ważne, jeśli chcesz, aby Twoje logo wyglądało profesjonalnie. Dodają trochę graficznego pazura do kompozycji, co sprawia, że wyróżnia się ona nieco bardziej. Są alternatywą dla używania ikonek figuratywnych. Jako projektant, myślę, że to’zawsze jest interesujące badać te różne podejścia i zobaczyć, co pasuje do stylu twojej firmy najlepiej.

Jak w każdym artykule, który I’napisałem, I’chciałbym powiedzieć trochę o naszym narzędziu projektowania online, logogenie affers kompleksowe rozwiązanie projektowania online dla małych firm. Oferujemy ogromny zakres logo, w tym figuratywne logo ikony, litery w kształcie logo ikony, logo kształtu, jak wspomniano w tym artykule, a także wielki zwykły tekst logo z super stylowych czcionek. Spróbuj i daj nam znać co myślisz klikając na poniższy link
 

Start designing your logo now
 

Autor : Damien jest projektantem logo i grafikiem w logogenie.net. Damien jest w branży projektowej od ponad 10 lat i jest współzałożycielem logogenie.

Sprawdź nasze inne artykuły

x