Zacznij projektować swoje logo

Wybór odpowiedniej czcionki dla Twojego logo

Opublikowano: 05/02/2013
Wybór odpowiedniej czcionki dla Twojego logo

Dostępne są miliony różnych czcionek. Wybór wydaje się tak nieograniczony, że trudno się zdecydować. Na szczęście istnieje łatwy sposób na wybranie czcionki, która naprawdę pasuje do Twojego biznesu.

.

Wybór odpowiedniej czcionki jest kluczowym krokiem podczas tworzenia logo firmy. Dobra czcionka musi być łatwo czytelna, musisz być w stanie zobaczyć ją zarówno z bliska, jak i z daleka. Istnieje kilka rodzajów czcionek do wyboru:

.

Czcionki szeryfowe: Te czcionki mają spiczaste krawędzie, dobrze znaną czcionką szeryfową jest Times New Roman. Jest to domyślna czcionka w wordach od lat. Czcionki serif nadają Twojemu logo poważny, korporacyjny wygląd.

Czcionki bezszeryfowe: mają nowoczesny aspekt. Te czcionki mają proste krawędzie. Są one częściej używane podczas tworzenia logo i pasują do prawie każdego rodzaju branży. Te czcionki są wysoce zalecane, ponieważ są łatwe do odczytania i wyglądają świetnie, gdy są drukowane na produktach stacjonarnych.

Czcionki pisma ręcznego (kaligraficzne): Te czcionki mogą być zabawne w użyciu, ale czasami trudne do odczytania. Te czcionki nie są zbyt zalecane do projektowania logo, ale mogą być interesujące do wykorzystania przy niektórych wydarzeniach (imprezy, wesela, itp...).

Czcionki dekoracyjne (fantasy): Te czcionki są zabawne, ale bardzo trudne do odczytania. Jeśli zdecydujesz się na użycie ich w logo, pamiętaj, aby nie pisać nimi długich zdań.

Większość czcionek oferowanych na logogenie jest bezszeryfowa i szeryfowa, ponieważ są to dwa typy czcionek używane w projektach logo. Nasz zespół grafików wybrał najlepsze czcionki dla Ciebie.


Zacznij projektować swoje logo teraz

.
 

Sprawdź nasze inne artykuły

x