Zacznij projektować swoje logo

Wyróżnij się z tłumu dzięki swojemu logo

Opublikowano: 28/11/2017

Nasz świat jest obecnie pełen różnych marek i firm. Taka jest rzeczywistość, z którą musimy się zmierzyć: jeśli chcesz założyć własną firmę, musisz bardzo starannie pracować nad tożsamością swojej marki i wydać na to sporo pieniędzy.
 

Jedną z części tożsamości Twojej marki’jest logo. I, szczerze mówiąc, jest to kluczowa część identyfikacji wizualnej Twoich firm przez klientów.
 

Pomyśl o miejscach, restauracjach, kawiarniach i sklepach, które odwiedzasz na co dzień… O czym pomyślałeś, kiedy je zapamiętałeś? To’prawda: najpierw myślisz o logo idea, potem myślisz o fasadzie budynku, w którym znajduje się ten lokal, następnie o wystroju wnętrza itd.


Zacznij projektować swoje logo już teraz

 

Przy okazji, czy widzieliście ten eksperyment, w którym ludzie próbowali narysować z pamięci najbardziej znane marki’ loga? To było w pewnym sensie zabawne.
 

Wyróżnij się z tłumu swoim logo

 

Wynik był dziwny. Oczywiście wszyscy pamiętali podstawowe kształty logotypów, ale szczegóły czasem ginęły.Więc kto według Ciebie potrzebuje logo? Odpowiedź jest prosta - każda firma, która chce odnieść sukces. Czytaj dalej, ja’wyjaśnię.Dlaczego każda marka potrzebuje logo?

.

 

Dlaczego każda marka potrzebuje logo


1. Wyróżnij się z tłumu

Uważaj swoje logo za kluczowy element całego projektu Twojej marki. Zasadniczo jest to najwygodniejszy sposób, aby wstąpić i dać ludziom znać o sobie. To tutaj możesz bawić się umysłami i gustami ludzi’na żywo". To’jest powód, dla którego musisz podejść do projektowania logo bardzo poważnie.

2. Zrób świetne pierwsze wrażenie

Kiedy ludzie widzą Twoją markę po raz pierwszy, widzą logo, a ich emocje i jakieś wewnętrzne odczucia dają im doskonale do zrozumienia, czy chcą zaufać Twojej marce, czy nie. Czy uważają, że Ty’jesteś dla nich wystarczająco dobry, czy nie.

Na przykład, ja’mam jedno z najlepszych pierwszych wrażeń od kilku lat z logo Supreme. To jest po prostu najprostsza, a jednocześnie najbardziej dopestowa rzecz, jaką I’widziałem. Oszałamiające.

>

3. Przyciągnij nowych klientów

Wraz z rozwojem Twojej firmy, zyskasz pewne zaufanie i lojalność klientów. Twoje logo pozostanie w pamięci tych, którzy wcześniej z Tobą współpracowali i zdobędzie miejsce w umyśle tych, którzy szukają godnego zaufania partnera. Dlatego właśnie Twoje logo nie powinno’być nadmiernie skomplikowane.

4. Wizualizuj swoje zasady

Logotyp Twojej marki stanie się silnym odzwierciedleniem Twoich celów i podejścia biznesowego. To sposób na dostarczenie pewnej wiadomości bezpośrednio do Twoich klientów lub potencjalnych klientów. Wykorzystaj swoje logo, aby zaprezentować swoje zasady.

 

Jakie trudności może napotkać firma?  
 

Istnieje wiele trudności, które napotkasz w przypadku, gdy zdecydujesz się podejść do projektowania logo na własną rękę. Zanim powiesz, że jesteś ekspertem w dbaniu o biznes i z łatwością przybijesz piątkę, po prostu wysłuchaj mnie.

>


Poleganie na trendach

Trendy przemijają, a cykl życia niektórych z nich jest bardzo krótki. Zrozumienie jak to działa i z którymi trendami nie warto iść jest podstawowym zadaniem projektanta logo. Musisz również zrozumieć, że to’nie jest dobre, aby użyć niektórych z obecnych trendów dla poważnych firm, takich jak te duże firmy prawnicze z Wall Street. One mają swój własny styl, który tak naprawdę nie’ewoluuje przez dość długi czas. Twoim zadaniem jest podążanie za tym stylem i tworzenie w jego obrębie czegoś nowego.

Zły wybór typografii

>

Typografia jest królem. Jeśli nie’wiesz jak pracować z typografią, masz przechlapane. Branża projektowania logo zje Cię żywcem, jeśli nie’wiesz jak podejść do części typograficznej projektu logo. Założę się, że widziałeś kilka logo z fajną ilustracją i złą typografią, prawda?

To jest historia o logo filmu Avatar, które wygląda dość dziwnie. It’s like the designer of the logo just typed the movie name in the text editor and started to check out how it looks with the different fonts applied.

Wykorzystanie rastra zamiast wektora

>

Chodzenie z rastrem zamiast wektora to raczej błąd żółtodzioba, ale wciąż nie mogę uniknąć tej kwestii. Jest po prostu zbyt wiele firm, które mają swoje logo w rastrze i kiedy przychodzi do zmiany rozmiaru lub użycia go w zestawie medialnym, po prostu dają wszystkim obraz rastrowy. Pikseluje i wygląda okropnie. Pamiętaj tylko: zawsze powinno być wektorowe. Może dziś jest Ci dobrze z obecnym rozmiarem Twojego logo, ale kiedyś znienawidzisz siebie z przeszłości.

Zbyt wiele czcionek

I’już wspomniałem o tym, jak ważna jest typografia. Należy jednak pamiętać również o tym, że nie należy’nadmiernie komplikować swojego logo dużą ilością różnych znaków.

 
Jakie są opcje na rynku?
 

Jest kilka sposobów na uzyskanie najwyższej klasy logo dla Twojej firmy:

    .
  • .

    Jeśli nie dbasz o budżet i ty’jesteś w porządku, aby napisać duży gruby czek do jakiegoś freelancer, jesteś wolny, aby sprawdzić Dribbble lub Behance dla tych facetów.

  • TemplateMonster MarketPlace. Mają mnóstwo szablonów logo.

    TemplateMonster Rynek.

  • .
  • Możesz użyć LogoGenie, który jest wyróżniony wśród najlepszych twórców logo w branży dzisiaj. Możesz go użyć, aby spróbować dostosować projekt logo dla swojej firmy.

 

Jakie są opcje na rynku
 

Zacznij projektować swoje logo już teraz

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x