Zacznij projektować swoje logo

Zalety korzystania z usług logopedy w porównaniu z projektantem graficznym

Opublikowano: 07/12/2020

Jest kilka sposobów na zdobycie logo. Jednym z nich jest zaprojektowanie własnego z pomocą kreatora logo. Innym jest użycie generatora logo; programu, który’jest podobny do logo makera, ale ma kilka kluczowych różnic. Można również zatrudnić projektanta logo, a na tej trasie, istnieje wiele sposobów, aby przejść. Możesz zatrudnić freelancera i pracować z nimi indywidualnie, lub możesz pracować z agencją projektową, gdzie wielu specjalistów będzie pracować nad Twoim logo i dopracować je do ostatecznego produktu. Który z nich jest najlepszy? To zależy od Twoich celów i potrzeb. 

The advantages of using a logo maker rather then a designer image


Chociaż wiele zasobów online powie Ci, że it’s zawsze najlepiej zatrudnić profesjonalnego projektanta logo, my’idziemy pod prąd i powiedzieć, że it’s nie. Istnieje wiele rzeczy, które może zrobić projektant logo, a kiedy te rzeczy są niezbędne dla Ciebie, logo jest drogą do zrobienia. Tutaj’s kilka z tych krytycznych rzeczy:

 

Twórca logo może podejść do projektowania logo z całkowicie czystym kontem

 

Projektanci logo–ci, którzy odnieśli sukces–są przeszkoleni w projektowaniu graficznym. Niektórzy mają stopnie projektowe, podczas gdy inni są samoukami, ale wszyscy mają jakiś rodzaj instrukcji w zakresie zasad skutecznego projektowania. Obejmuje to obszary takie jak teoria kolorów, skala, psychologia kolorów i kształtów, trendy w projektowaniu logo i kompozycja. 

Dobrą rzeczą w pracy z wyszkolonym projektantem jest to, że’pracujesz z kimś, kto nie’tylko wie jak stworzyć skuteczne logo; rozumieją, jak i dlaczego za tworzenie skutecznego logo. Ale tutaj’jest przeciwna strona tego medalu: ponieważ’zostali przeszkoleni, aby myśleć jak projektant, mogą mieć trudny czas, aby wyłączyć to i nie myśleć jak projektant, gdy jest to konieczne. 

Czasami, nie’chcesz, aby logo wyglądało jak’od profesjonalnego projektanta. Brzmi sprzecznie z intuicją, ale rozważ to: kiedy The Big Lebowski został początkowo wydany, krytycy filmowi go nienawidzili. Ale kiedy został wydany na wideo, widzowie pokochali go i dzisiaj jest to’powszechnie kochany, szalenie cytowalny kultowy klasyk. Pamiętacie film Dreamworks "Antz"? To było jak "Życie robali", tylko że nie było to "Życie robali"? Krytycy filmowi pokochali dziwaczny film animowany Woody'ego Allena, w którym on sam wcielił się w mrówkę, ale widzowie nie mogli się z nim połączyć, a reszta to już historia. Albo ostatni przykład... logo Pepsi z 2008 roku.

 

Zalety korzystania z twórcy logo, a nie projektanta logo Pepsi

 

PepsiCo wydało ponad 1 mln dolarów, aby Arnell Group zaprojektowała logo. Grupa, łącząc swoich projektantów’ zbiorowe lata doświadczeń i wiedzy projektowej, stworzyła logo, które wykorzystało zasady projektowania, takie jak złoty stosunek i zrozumienie ludzkiej psychologii, aby, idealnie, stworzyć idealną twarz dla marki. I ludzie go nienawidzili. 

Pijacy Pepsi na całym świecie nazywali logo tanim, bezdusznym, nudnym, generycznym i... pretensjonalnym. Pomimo wydania wszystkich pieniędzy, aby profesjonalni projektanci wykorzystali swoje wykształcenie do stworzenia idealnego logo, Pepsi dostała logo, które kojarzy się z projektantami, a nie z codziennymi konsumentami napojów gazowanych.

Jeśli twoje logo nie rezonuje z twoją docelową publicznością, to po prostu nie działa. A jeśli Twoja grupa docelowa nie jest projektantami, stworzenie logo samodzielnie za pomocą kreatora logo jest jednym ze skutecznych sposobów uniknięcia wpadnięcia w tę pułapkę i potencjalnego otrzymania etykiety “pretensjonalny”... lub gorzej.  

 

Z pomocą kreatora logo, poprawiaj, przerabiaj i zaczynaj od nowa tyle razy ile chcesz (za darmo!)

 

Kiedy zatrudniasz projektanta logo, musisz mu zapłacić. Niektórzy projektanci logo pobierają opłaty za godzinę, inni pracują na kontraktach za ustalone opłaty. Kiedy płacisz projektantowi za godzinę, płacisz za każdą godzinę spędzoną na tworzeniu i poprawianiu Twojego logo. Pamiętaj, że nawet najbardziej wykwalifikowany projektant logo prawdopodobnie nie stworzy czegoś idealnego od samego początku, więc będziesz musiał dokonać pewnych poprawek i udoskonaleń. To wymaga czasu, a czas to pieniądz (zwłaszcza, gdy to Ty płacisz rachunek!)

 

Zalety korzystania z logo maker, a następnie projektant obrazu

 

Możesz również zatrudnić projektanta na utrzymanie lub za ustaloną opłatę za projekt, co oznacza, że wiesz, co’płacisz z góry. Zazwyczaj te umowy pozwalają na jedną korektę, może dwie. Więc co się stanie, jeśli projektant nadal nie’dostać to po prostu dobrze i trzeba go podrasować dalej po tym określonym korekty? Ty’płacisz za to. 

W przeciwieństwie do tego, możesz zmienić swoje logo tak wiele razy, jak chcesz z logo makera. Możesz zapisać różne wersje swojego logo i zacząć od nowa tyle razy ile chcesz, wszystko za darmo (przynajmniej to’jest za darmo jeśli’używasz darmowego kreatora logo jak Logogenie’s). To daje Ci pole do eksperymentowania, pole do zabawy i pole do nauki, co nie’działa poprzez próby i błędy. Ten rodzaj wolności może być tak samo wyzwalający, jak i łatwy dla portfela.

 

Logo Makers dają Ci całkowitą kontrolę nad Twoim logo

 

To jest prawdopodobnie najbardziej krytyczny czynnik oddzielający twórców logo od projektantów logo. Kiedy projektujesz swoje logo z DIY logo maker (a logo maker–nie generator logo) masz pełną i całkowitą kontrolę nad tym, jak Twoje logo wygląda, jak się czuje i jak komunikuje swoją markę. There’s no back and forth with the designer, no lengthy conversations where you try to get your vision across and potentially lose something in transmission (or translation!) and no pushback from a designer trying to create something that will look good for their portfolio as well as look good for your brand... which might not always be the same thing. 

 

Twórca logo dostarcza Twoje logo natychmiast

 

Projektant logo również nie może’dać ci szybkości, którą otrzymujesz z twórcą logo. Kiedy Ty’jesteś u steru tworząc swoje własne logo, możesz wziąć tyle, lub tak mało, czasu jak potrzebujesz, aby stworzyć idealne logo. Nie musisz czekać na projektanta, aby rozpocząć pracę, odpowiedzieć na pytania lub dostarczyć logo.

Jeśli potrzebujesz logo dzisiaj, użyj kreatora logo. To’jedyny sposób, aby zagwarantować, że otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli jest północ, a Ty potrzebujesz swojego logo do rana, to nie jest to problem, ponieważ logo jest dostępne 24/7.

 

The advantages of using a logo maker rather then a designer image

 

Twórca logo gwarantuje, że nie ma szans na problemy z prawem autorskim

 

Ta kwestia jest nieco bardziej złożona niż inne. Kiedy zatrudniasz projektanta logo, umowa powinna określać, że posiadasz wszystkie prawa do logo, które projektuje dla Ciebie. Projektant może zastrzec sobie prawo do wyświetlania logo w swoim portfolio, ale ostatecznie logo jest twoje i możesz z nim zrobić, co chcesz, w tym zmodyfikować je i udzielić licencji markom, które z tobą współpracują. 

 

Ale nie każdy projektant logo jest uczciwym, renomowanym biznesmenem. Kiedy masz projektanta stworzyć swoje logo, ufasz, że nie jesteś’t coraz coś wcześniej zaprojektowane dla kogoś innego ... lub jawnie ukradł. To może wylądować w gorącej wodzie i w najlepszym przypadku, zostawić logo-less i w najgorszym, stworzyć długi, frustrujący ból głowy, który może potencjalnie tarnish swoją markę’reputację z nabywcami. 

Kiedy używasz logo makera do stworzenia własnego logo, nie musisz się martwić o żadne z tych rzeczy. Jesteś jedyną osobą zaangażowaną w tworzenie logo, więc nie ma przeniesienia praw autorskich lub potencjału dla nieporozumień lub zdzierstwa na tym końcu. 

 

Twórca logo jest łatwy w pracy

 

Na koniec, jest’łatwość użycia, która pochodzi z kreatora logo. Być może myślisz sobie, “Czy’nie jest outsourcing mojego projektu logo do projektanta znacznie prostszy niż projektowanie go samemu? ” A odpowiedź jest taka: właściwie nie. Here’s why:

Znalezienie odpowiedniego projektanta dla Twojego logo wymaga czasu. Po pierwsze. you’ve got to search for designers and look through their portfolios. Następnie, gdy już zawęzisz swoją listę do projektantów, których style są podobne do Twojego, musisz dotrzeć do nich i dowiedzieć się, kto ma miejsce na Twój projekt. To zajmuje trochę czasu. Następnie, zawężasz swoją listę jeszcze bardziej, dowiadując się o każdym projektancie’stawki. W tym momencie, może nie być w stanie uzyskać projektant naprawdę chcesz, ponieważ ich stawki są poza budżetem lub don’t mają otwory w ich harmonogramie teraz. Wszystkie te legwork jest czasochłonne i trudne. Z drugiej strony, przy użyciu logo maker– szczególnie proste, oparte na przeglądarce drag-and-drop logo maker, jest niewiarygodnie łatwe. 

 

Logogenie logo maker
 

Jeśli potrafisz wskazywać, klikać, przewijać i przeciągać, możesz projektować logo za pomocą kreatora logo. To’jest dosłownie wszystko. Twórcy logo istnieją po to, aby umożliwić nie-projektantowi stworzenie własnego, świetnie wyglądającego logo, więc działają w sposób, który’jest intuicyjny dla kogoś, kto nie’ma tła w kodowaniu lub projektowaniu. To naprawdę nie’dostać nic łatwiejszego niż to. 

 

Sprawdź nasze inne artykuły

x